> > > Joe Clegg – „You So So Hybrid!” – Wprowadzenie do korzystania z Ableton Live

Joe Clegg przedstawia serię wideo „You So So Hybrid!”, Która stanowi wprowadzenie do korzystania z Ableton Live z elektronicznymi bębnami do grania muzyki na żywo.

Bębniarz Joe Clegg, znany ze swojej wieloletniej współpracy ze zdobywcą nagrody Brit Ellie Goulding, jest także dyrektorem muzycznym laureatów nagrody Grammy Clean Bandit i producentem muzyki na żywo dla innych laureatów nagrody Grammy, Mumford & Sons. Joe pracował również jako dyrektor muzyczny z Sigrid, Aurora, Becky Hill, Tom Walker i innych. W tym internetowym cyklu filmów Joe rozkłada swój zestaw i konfigurację sprzętu, wyjaśniając szczegółowo swoje podejście do programowania i grania na największych popowych koncertach na świecie.

Oprogramowanie Ableton Live zostało zaprojektowane tak aby pomóc muzykom i artystom tworzyć i wykonywać muzykę. Joe włącza w swoją grę elektroniczne pady perkusyjne i wyzwalacze w programie Ableton. Wyjaśnia, w jaki sposób używa go podczas występów na żywo.

“Osobiście uważam, że w szczegółach tkwi piękno, że dokładne odtworzenie zaprogramowanej partii perkusji jest formą sztuki” – wyjaśnia Joe.Mógłbym być jedyną osobą, która ekscytuje się myślą o popowych koncertach granych na żywo przez muzyków wykorzystujących technologię jako instrument, bez tradycyjnych podkładów, a jest to bardziej osiągalne niż kiedykolwiek”.

W tej trzygodzinnej czternastoczęściowej serii filmów Joe demonstruje, jak przenieść nagrania studyjne na dużą arene na żywo w sposób ludzki i muzyczny. Wyjaśnia także techniki, których używa. W filmach mówi o wyborze dźwięków, programowaniu, automatyzacji oraz o tym, jak to działa na scenie w praktyce. W kontekście muzycznym Joe rozbiera utwór na części pierwsze – przebudowując go kawałek po kawałku do grywalnej wersji, gotowej na scenę. Jeśli jesteś perkusistą, ale jesteś zupełnie nowy w MIDI, w Triggerach, automatyzacji i bębnach opartych na próbkach z DAW, odkryjesz zupełnie nowy świat możliwości.

„Używam Ableton Live na prawie każdym koncercie, nad którym pracuję. Nie jest to jedyny program DAW stosowany w świecie muzyki na żywo, ale jest kreatywny, wszechstronny i niezawodny. Ableton obsługuje MIDI, próbki i instrumenty programowe w unikalny sposób, jest on zaprojektowany z myślą o wydajności. ”

Nagrany w Snap Studios w Londynie „Ableton Live for Drummers” zawiera także trzy ekskluzywne występy wideo oryginalnego materiału Joe, pokazujące, jak włączyć bębny elektroniczne i akustyczne, a także wyposażenie zewnętrzne w trzech różnych konfiguracjach wraz z samplami do pobrania.

Ableton Live dla perkusistów dostępny jest na www.artclub.live/alfd.