> > > John Craviotto nie żyje

Obecny rok zbiera śmiertelne żniwo nie tylko w ogólnie pojętym show biznesie, ale także w świecie perkusji. Ze smutkiem przeczytaliśmy wiadomość o tym, że 15 lipca b.r. zmarł John Craviotto – założyciel i prezes firmy Craviotto Drum Company.

John Craviotto

Warto przypomnieć, że John Craviotto zaczynał jako profesjonalny perkusista i współpracował w latach 70. ubiegłego stulecia z takimi instytucjami muzyki amerykańskiej jak Neil Young czy Ry Cooder.

Po wzięciu rozbratu z czynnym uprawianiem muzyki początkowo zajął się szkutnictwem. W latach 80. stworzył spółkę z Billy Gibsonem – perkusistą zespołu Huey Lewis & The News. Firma nosiła nazwę Select Drum Company (później przemianowaną ją na Solid Drum Company.

Dzięki stworzeniu własnej techniki parowego zginania sklejki podpisał umowę z samym Donem Lombardi, a werble jego produkcji przez 10 lat znajdowały się w katalogu firmy DW.

Wreszcie na przełomie tysiącleci John Craviotto powołał do życia swoje ostatnie, jak się okazało, przedsięwzięcie, czyli firmę Craviotto Drums.

Craviotto bębny