> > > Jost Nickel wydaje debiutancki album solowy

Jost Nickel to niemiecki perkusista świetnie znany maniakom bębnów nie tylko w ojczyźnie, ale w całej Europie. Jest tak nie tylko z powodu gry (doskonałej zresztą) w popularnym w Niemczech zespole Jan Delay & Disko No.1, ale także za sprawą świetnych pokazów perkusyjnych i klinik, z którymi muzyk dociera również poza Stary Kontynent. Ma on także w dorobku książki: “Jost Nickel’s Groove Book“, “Jost Nickel’s Snare Book” oraz “Jost Nickel’s Fill Book“. W Polsce pojawił się on choćby podczas imprez takich jak: Meinl Drum Festiwal w 2016 r. czy Śląski Festiwal Perkusyjny w 2019 r.

Tym razem Jost Nickel przypomina o sobie pierwszą w karierze płytą solową, zatytułowaną “The Check In“. Zawiera ona osiem utworów skomponowanych przez Josta (samodzielnie lub wspólnie z takimi muzykami jak: Dirk Berger, Mark Smith, Ali Busse czy Markus Bak). Wśród zaproszonych instrumentalistów znalazł się między innymi Jimmy Haslip – wybitny amerykański basista (Yellowjackets, Bruce Hornsby, Kiss, Gino Vanelli, Allan Holdsworth, Chaka Khan, Al Jarreau) oraz cała plejada niemieckich muzyków.

Płyta ukaże się nakładem wytwórni Leopard, a jej premiera jest przewidziana na 23 kwietnia 2021 r.

Już niedługo spodziewajcie się recenzji albumu na naszym portalu, a na razie zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia wykonania “na żywo, ale w studio” utworu “Bloon“, który znalazł się na wspomnianym wydawnictwie.

Jost Nickel jest oficjalnym endorserem marek: Meinl, Sonor, Vic Firth, Remo, Beyerdynamic, Ahead Cases.