> > > Już wkrótce w Łodzi dwudniowe warsztaty perkusyjne z Tomaszem Łosowskim

Przed nami już jedenasta edycja Warsztatów Perkusyjnych w Łodzi. Tomek Łosowski odwiedzi Drum School 14 i 15 marca 2020, żeby nauczać i motywować perkusistów, chcących rozwijać swoje umiejętności. Ponieważ warsztaty z Tomkiem cieszą się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem, organizatorzy postanowili zorganizować dwa dni zajęć. Chętnych jest dużo, a ilość miejsc ograniczona. Tylko 15 osób (na każdy dzień) będzie miało możliwość uczestniczenia, aż przez 8 godzin, w warsztatach. Pierwszy dzień jest dedykowany głównie perkusistom zaczynającym swoją przygodę z bębnami, ale też osobom, które już grają. Dzień drugi jest dla osób zaawansowanych, nastawionych na konkretne gatunki i style. Kupując bilet, mamy zapewnione wejście na jeden wybrany dzień warsztatów, ale nie ma ograniczeń zakupu i można wykupić bilety na oba dni. Bardzo istotną informacją jest to, że dzieci do 7 roku życia, muszą przyjść na warsztaty z pełnoletnim opiekunem (opiekun nie kupuje biletu). Osoby opiekujące się małoletnimi, będą miały możliwość skorzystania ze specjalnie dla nich przygotowanej sali z przekąskami, herbatą, kawą i wifi.

Warto podkreślić, że program zajęć nie jest sztywny, zostaną poruszone tematy interesujące uczestników i omówione zagadnienia sprawiające uczniom największy kłopot. Tomasz Łosowski będzie pracował z uczestnikami grupowo oraz indywidualnie (dla chętnych, jeśli czas pozwoli).

Oto jak wygląda plan warsztatów na każdy dzień:

DZIEŃ PIERWSZY – GRUPA POCZĄTKUJĄCA :

DATA: 14.03.2020 (sobota)
START: około 11:00 (godzina rozpoczęcia zostanie dostosowana do uczestników, którzy dojeżdżają spoza Łodzi)
CZAS TRWANIA: 8 godzin
POSIŁEK I PRZEKĄSKI: Tak
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: maksymalnie 15 osób
BILETY: zamawiamy telefonicznie lub mailowo, każdy uczestnik dostanie imienne zaproszenie, które zostanie wysłane pocztą tradycyjną do domu

CENA: 220 zł

Tematy i zagadnienia przewidziane dla osób początkujących: specyfika nauki gry na perkusji, zapis nutowy, podstawowe rytmy, ćwiczenia i wprawki, pomoc przy wyborze sprzętu, interpretacje utworów muzycznych, nauka podstawowych gatunków muzycznych, jak skutecznie nastroić instrument – jak sukcesywnie rozwijać technikę, jak poprawić precyzję i szybkość, jak ćwiczyć groovy (w różnych stylistykach), jak rozwijać swoją muzykalność, nagrywanie w studio, organizacja czasu na ćwiczenia (plan pracy), praca z maszynami perkusyjnymi, granie z podkładami (filmy na YouTube), granie z dobrym „time`m”.

DZIEŃ DRUGI – GRUPA ZAAWANSOWANA:

DATA: 15.03.2020 (niedziela)
START: około 11:00 (godzina rozpoczęcia zostanie dostosowana do uczestników, którzy dojeżdżają spoza Łodzi)
CZAS TRWANIA: 8 godzin
POSIŁEK I PRZEKĄSKI: Tak
ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: maksymalnie 15 osób
BILETY: zamawiamy telefonicznie lub mailowo, każdy uczestnik dostanie imienne zaproszenie, które zostanie wysłane pocztą tradycyjną do domu

CENA: 220 zł

Program dla osób zaawansowanych zostanie dostosowany do wymagań i życzeń uczestników. Nawet można przesyłać swoje pytania/prośby/sugestie na mail: marcin.lewicki@drumschool.pl , żeby Tomek otrzymał wcześniej pytania.

Cena całodniowych warsztatów (jeden dzień) wynosi 220 zł, organizatorzy zapewniają wyżywienie (do wyboru: posiłki mięsne i wege), a także parking strzeżony.

Jeśli ktoś jeszcze nie jest zorientowany, to koniecznie musi się zapoznać z sylwetką Tomasza Łosowskiego:

Tomasz jest znakomitym perkusistą, kompozytorem, muzykiem sesyjnym, edukatorem, a także autorem pierwszej w Polsce profesjonalnej szkoły na perkusję.

Aktualnie gra w Kombi i współtworzy takie jazzowe projekty, jak:  Quartado, Piotr Lemańczyk, Szymon Łukowski, Tomasz Łosowski Jazz Trio, Cezary Paciorek, Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Tomasz Łosowski – „Gdański Jazz Quartet” i Orange Trane Acoustic Trio. Tomek jest również aktywnym wykładowcą i bierze udział w warsztatach i pokazach perkusyjnych w całej Polsce.

Debiut Tomka miał miejsce na jubileuszowym koncercie piętnastolecia Kombi w 1991 roku. W ostatnim dwudziestoleciu Łosowski współpracował z wieloma polskimi artystami rockowymi, popowymi i jazzowymi.

Na swoim koncie ma tytuł Najlepszego Perkusisty roku 2004 w plebiscycie magazynu Gitara i Bas + Bębny.

 http://www.tomasz.losowski.pl