> > > Karol Nabożny i jego “Dębowy dom dla motyli”

Karol Nabożny to pedagog i edukator perkusyjny z Podkarpacia – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, nauczyciel w Szkole Muzycznej I Stopnia w Błażowej, współpracownik szkoły perkusyjnej Drumsetpro i niestrudzony organizator warsztatów pod hasłem Integration & Groove, do udziału w których zaprasza najlepszych perkusistów z kraju i ze świata (pojawili się tam już m.in.: Craig Blundell, Mike Terrana, Peter Szendofi, Dali Mraz, Rick Latham, Dirk Brand, Cezary Konrad, Ireneusz Głyk, Adam Tkaczyk, czy Wojtek Deręgowski, a w tym roku udział wezmą Michał Dąbrówka oraz Sławomir Berny). Karol jest także czynnym muzykiem (na stałe gra w zespole Lekko Pijani), oficjalnym endorserem marki Pearl oraz kompozytorem.

W tej ostatniej roli dał się już poznać trzy lata temu, wydając książkę “Perkusyjne pejzaże” z własnymi utworami na duet i trio perkusyjne, zestaw multiperkusyjny, a także werbel. Pozycja ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Muzycznego ABSONIC.

Obecnie na rynku dostępna jest kolejna książka Karola, nosząca tytuł “Dębowy dom dla motyli” i opublikowana przez ten sam dom wydawniczy. W ubiegłym miesiącu artysta zamieścił w sieci materiał wideo do kompozycji “Dębowy dom dla motyli“, w którym wystąpił zespół w następującym składzie: Karol Nabożny (kompozytor, perkusja 1), Jacek Rzym (perkusja 2), Edwin Szetela (piano), Małgorzata Wybraniec (I skrzypce), Sylwia Gołębiowska (II skrzypce), Gabriela Sasiela (altówka), Monika Sobolewska (wiolonczela).

Materiał nakręcono w Zamku Dubiecko, położonym około 30 km na zachód od Przemyśla.

Oficjalna strona Karola Nabożnego: http://karol-nabozny.pl/
FB: https://www.facebook.com/karol.nabozny.3
YT: https://www.youtube.com/channel/UCSLn_tIX-4RNEHXq1QbewOQ
Zespół Lekko Pijani: http://lekkopijani.pl/

Oficjalna strona Pearl: https://pearldrum.com/eu/
FB: https://www.facebook.com/PearlDrumsEurope / https://www.facebook.com/PearlDrumsUS
Instagram: https://www.instagram.com/pearldrumseurope/ / https://www.instagram.com/pearl_drums/
YT: https://www.youtube.com/@PearlDrumsUS