> > > Katy Elwell wśród nowych artystów Paiste

Firma Paiste niedawno podała do publicznej wiadomości nazwiska nowych endorserów marki. Wśród nich znalazła się Katy Elwell.

Katy Elwell urodziła się w Wlk. Brytanii w 1982 r. Jest perkusistką rockową, która występuje i nagrywa z zespołem LIZZARD – rockowym trio z bazą we Francji. Katy odkryła u siebie pasję do bębnów w wieku 16 lat. W 2006 r. stała się jedną z współzałożycieli grupy LIZZARD, dzięki której jej umiejętności osiągnęły nowy poziom.

Zespół LIZZARD nagrał cztery pełnowymiarowe albumy, w tym jeden w Los Angeles z legendarnym producentem Rhysem Fulberem. Wielokrotnie koncertowali w Europie, występując jako headliner lub otwierając występy dla takich wykonawców jak Terry Bozzio, Adrian Belew Power Trio, Pat Mastelotto z ORK, Gavin Harrisson z Pineapple Thief, SOEN, czy High On Fire. Odbyli także krótką trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i zostali zaproszeni do występu dla Drum Channel. Obecnie zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Pelagic Records.

Katy mówi: „Uwielbiam moje talerze PAISTE! Są ekspresyjne, dynamiczne i inspirujące. Zawsze czymś mnie zaskakują i zdają się nie mieć żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o to, co oferują. Za każdym razem ujawniają nowy, niesamowity dźwiękowy krajobraz!!!

Konfiguracja talerzy Katy Elwell:

Pozostali artyści, którzy właśnie znaleźli się w “stajni” Paiste to:

Olivia Campion (Yumi Zouma)

Steve Cheung (independent)

Michael Cisterna (True North, Scro)

Sammy Salas (T3R Elemento)

Alberto Vargas (New Wine)

Marton Veress (Orgy)

Zobacz także:

Katy Elwell wywiad dla BeatIt, cz. 1

Katy Elwell wywiad dla BeatIt, cz. 2

Katy Elwell wywiad dla BeatIt, cz. 3