> > > Kerim “Krimh” Lechner prezentuje swój zestaw perkusyjny

11 listopada 2018 r. odbyła się pierwsza edycja imprezy Śląski Festiwal Perkusyjny, organizowanej przez Śląskie Centrum PerkusyjneNasza ekipa redakcyjna stawiła się w Chorzowskim Centrum Kultury z wielką ciekawością, zwłaszcza że lineup festiwalu obejmował bardzo mocne nazwiska: Wojtek Deręgowski, Kerim “Krimh” Lechner, sekcja Robert Luty i Piotr Żaczek, duet Paris Monster (perkusista, klawiszowiec i wokalista Josh Dion oraz basista Geoff Kraly) i Mike Johnston.

Obejrzeliście zestaw Wojtka Deręgowskiego (TUTAJ), a więc czas na kolejnego artystę, którym jest Kerim “Krimh” Lechner.

fot: beatit.tv

Kerim “Krimh” Lechner: Zacznę od bębnów. Mój zestaw to Tama Starclassic Maple. To moje ulubione bębny i gram na nich od dawna. Są oczywiście czarne. Czarny hardware z czarnym wykończeniem korpusów. Wymiary to: 10” x 8”, 12” x 9”, 14” x 14” i 16” x 16”. Werbel stalowy, Tama Charlie Benante Signature. Na tym festiwalu nie użyłem obręczy die cast, tylko te… Takie standardowe. Triple flanged chyba.

BeatIt: Trzeba będzie sprawdzić.

Kerim “Krimh” Lechner: W każdym razie zdjąłem die casty i założyłem standardowe obręcze, żeby zaoszczędzić na pałkach. Mam też przezroczysty naciąg na werblu, co niektórym może się wydać dziwne. Centralki w standardowych rozmiarach: 22” x 18”. Cztery tomy, dwie centralki, jeden werbel.

Blachy to Meinl. Od mojej lewej mamy 18-calową chinkę z serii Pure Alloy. Następnie hi hat Byzance 14”. Pierwszy crash to Medium Thin Byzance Brilliant 17”. Następne są splashe: Meinl Classics 10” i Pure Alloy 10”. Główny crash/ride to Byzance Brilliant Thin 19”. Drugi hi hat to Pure Alloy 14”. Potem mamy chinkę Byzance 20”. Dzisiaj moim ridem jest Pure Alloy Medium Ride 20”.

BeatIt: Naciągi.

Kerim “Krimh” Lechner: Gram na Remo ponieważ chciałem spróbować czegoś innego. To standardowy komplet. Na tomach: Emperor Clear na górze I Ambassador Clear na dole. Wrzuciłem do tomów trochę waty, żeby je lekko wytłumić. Na werblu mam przezroczysty naciąg Controlled Sound. Na centralkach są Powerstroke 3.

BeatIt: Pałki.

Kerim “Krimh” Lechner: Pro-Mark owinięte taśmą. Seria 419, czyli pały większe i dłuższe niż 2B. Coś do mocnego uderzania.

BeatIt: Prawda.

Kerim “Krimh” Lechner: Pedały to Czarcie Kopyto z wygrawerowanym logo, więc mega wypasione. Najlepsze pedały, na jakich grałem i tak już zostanie. Co jeszcze…

BeatIt: Odsłuchy douszne?

Kerim “Krimh” Lechner: Mam 64 Audio. To amerykańska marka i trójdrożny system. Wypróbowałem też nowe triggery, które są podpięte pod sam pedał. Producentem jest nowa firma Foot Blaster. Chciałem przejść na ich sprzęt, bo ten trigger nie polega na naciągu. Footboard dotyka triggera, więc można nastroić bębny jak się chce i nie ma problemów w chybotliwymi podestami na bębny. Naprawdę fajne urządzenie.