> > > Kolejna odsłona warsztatów z Billy Cobhamem!

Legendarny perkusista Billy Cobham otwiera przed wami swój muzyczny świat w pierwszej w swoim rodzaju ekskluzywnej serii warsztatów online. W serii trzygodzinnych warsztatów Cobham i grupa wyselekcjonowanych gości – światowej klasy perkusiści Dennis Chambers, Gary Husband, Will Calhoun i Dom Famularo – nauczą sztuki gry według zasad „prosto, ale skutecznie”. Cobham i jego goście przekażą, jak być pulsem tworząc podstawę do wspierania innych muzyków, jednocześnie wprowadzając swoją muzyczną historię i doświadczenia.

Te kursy mistrzowskie przewidują sesję Q&A, dzięki czemu uczestnicy mają szansę na osobistą interakcję z perkusistami należących do największych i najbardziej uznanych na świecie.

Każda lekcja obejmuje możliwość pobrania oryginalnej kompozycji Billy’ego Cobhama, wersję utworu bez perkusji i transkrypcję w formacie PDF.

Uznany na całym świecie za jednego z najwspanialszych perkusistów w muzyce fusion (o ile nie najwspanialszego), Billy Cobham stał się rozpoznawalny na przełomie lat 60. i 70. dzięki grze na głośnych, a dziś już klasycznych, płytach Milesa Davisa oraz Mahavishnu Orchestra. Jest on także płodnym band leaderem z ponad 30 albumami solowymi na koncie. Wpływ tego muzyka wykracza daleko poza świat jazzu. Kursy mistrzowskie Billy Cobham’s Guide To Stress Free Drumming stanowią zwieńczenie jego pracy ako muzyka i edukatora.

Następne warsztaty odbędą się w niedzielę 28 listopda pod hasłem “Working In Odd Time Signatures“, a więc będą poświęcone pracy z nieparzystym metrum. 

Warsztaty online odbędą się dzięki Stages Music Arts pierwszej szkole muzycznej i studio nagrań w Baltimore, która oferuje również pełną obsługę produkcji i eventów.

By dowiedzieć się więcej o nadchodzącym wydarzeniu zachęcamy do odwiedzenia podstrony Stages Music Arts.