> > > Kolejne gwiazdy festiwalu Drum Fest 2018

Jak donosi oficjalny profil FB organizatora ( https://www.facebook.com/drumfest.opole/ ) oraz Magazyn Perkusista w Opolu tego roku pojawią się kolejne gwiazdy.

VIRGIL DONATI – ceniony wirtuoz perkusji, edukator, znany ze współpracy z Planet X czy SteveVaiem.  Do Opola przyjedzie z zespołem IceFish, Virgil zwerbował do swojego składu cenionych muzyków sesyjnych, którzy są dobrze znani międzynarodowej publiczności. U boku perkusisty występować będą: Marco Sfogli na gitarze, Alex Argento na isntrumentach klawiszowych oraz Andrea Casali w roli basisty i wokalisty.

Gergo Borlai – pochodzi z Węgier, przygodę z perkusją rozpoczął w wieku 3 lat. Dzięki swemu ojcu, cenionemu inżynierowi dźwięku, od wczesnego dzieciństwa obcował z muzyką jazzową i fusion – artystów i zespoły z tego kręgu wymienia jako swoją największą inspirację. Dlatego też pierwszymi utworami, których uczył się grać, były „Take Five” Brubecka i „Chameleon” Hancocka.Edukację w szkole muzycznej rozpoczął w wieku 6 lat, po czym jako dwunastolatek zadecydował o samodzielnej kontynuacji nauki. W wieku lat 17 nagrał pierwszy autorski album. Do dnia dzisiejszego ma ich na koncie trzy, natomiast jego bębny można usłyszeć na ponad 130 albumach, przeważnie węgierskich artystów. Często pełni też rolę aranżera lub szefa artystycznego danego przedsięwzięcia.

Gergo kilka lat temu został uchwycony przez nasze kamery podczas warsztatów w sklepie Drumcenter w Bydgoszczy: