> > > Kolejne nowości od LP na rok 2019!

Latin Percussion z przyjemnością ogłasza, że  wprowadza na rynek szeroką gamę akcesoriów zaprojektowanych specjalnie dla perkusistów w celu ułatwienia grania. Pierwszym z nich jest:

LP Drum Throne – idealny do gry na congach i bongosach w pozycji siedzącej. Zbudowany jest ze stali z podwójnie wzmocnioną podstawą statywu. Siedzisko ma średnicę 13″, jest okrągłe i wykonane z pianki o grubości 3″, zapewnia doskonały komfort podczas gry.

Cena w detalu 153,99 USD

LP Skull Shakers rozszerzają ofertę shakerów Latin Percussion. Nowe shakery w kształcie czaszki, które są dostępne w kolorach – Black, Red i “Glow-in-the-Dark”. Shakery mają płaskie dno, które pozwala na łatwy chwyt. Są wypełnione nietoksycznym stalowym “śrutem”. Detal 7,99 USD

Nowa torba LP Percussion Accessory (LP530) wykonana jest z mocnego, wytrzymałego nylonu z regulowanym paskiem na ramię i regulowanymi wkładkami wewnętrznymi, które można dowolnie konfigurować. Elastyczne wnętrze tej łatwej do przenoszenia torby chroni delikatne instrumenty, jednocześnie oddzielając cięższe, większe przedmioty. Detal 107,99 USD

LP Bongo Thron Attachment – pasuje do większości siedzisk perkusyjnych, utrzymuje bongosy w pozycji, która umożliwia nam granie na siedząco. Wyposażony jest w opatentowany system napinania Camlock firmy LP oraz wytrzymały nylonowy pasek, który utrzymuje bongosy na miejscu. Detal 246,99 USD

Latin Percussion zapowiada także wprowadzenie dwóch nowych dzwonków LP Raul Pineda Signature. Laureat nagrody Grammy, Raul Pineda, jest dziś jednym z najbardziej innowacyjnych i wpływowych latynoskich perkusistów. Jego wyjątkowe umiejętności łączenia afro-kubańskich i współczesnych wpływów zyskały rozgłos wśród elitarnych muzyków. “Raul przyszedł do nas, szukając konkretnego brzmienia i estetyki. Chciał także czegoś, co zostało specjalnie zaprojektowane do grania pedałem. Po pracy z nim i naszą amerykańską fabryką produkującą cowbelle jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że udało nam się zrealizować jego wizję”. Zupełnie nowe cowbelle LP Raul Pineda Signature 7″ i 8½” Footbell są produkowane w USA i są jednoczęściową stalową konstrukcją.

Latin Percussion rozszerza swój asortyment tamburynów o wypuszczenie nowych instrumentów – LP Pro 10. Nowoczesne Tamburynki LP Pro 10” mają korpus wykonany z azjatyckiego dębu wyposażony w pojedyncze lub podwójne rzędy talerzyków – aluminiowych, brązowych lub mosiężnych. Dostępne są również w wersji z naciągiem lub bez. Są wersje z naprzemiennie występującymi talerzykami – mosiężnymi i z brązu. Każdy tamburyn ma dedykowany pokrowiec. LP wypuścił również temburyny 10″ “Worship” (LP316), aby zaspokoić potrzeby muzyki gospelowej oraz innych religijnych formacji. Instrument wyposażony jest w lekki drewniany korpus i szesnaście par stalowych jingli dla otwartego, jasnego brzmienia.

Nowością na rok 2019 są też cajony – LP 3-Zone Box Kit, LP Solo Cajon i specjalnie zaprojektowany LP Cajon Mic Mount. 

Nowy model LP Solo Cajon (LP1447) posiada cedrowy korpus, który zapewnia głębię i ciepło, a przednia płyta pochodzi z DW California Custom Shop. Indywidualnie strojone struny oferują klarowność dla autentycznego “dźwięku flamenco”. Regulowane obrotowe nóżki zapewniają maksymalny komfort i łatwość gry. Doskonałym dodatkiem do grania na żywo jest LP Cajon Mic Mount (LP-CMM). Pozwala na podłączenie wybranego przez siebie mikrofonu do otworu rezonansowego dowolnego cajonu o grubości do 3/4″.