> > > Książka “Rhythm and Notation for Drums”

Pomoc dla osób, którzy chcą powiększyć swą wiedzę o perkusyjnym zapisie nutowym

Jak wiadomo perkusiści to osoby bardzo ambitne i pełne pasji. Pasję tą można rozwijać przez uczęszczanie do szkół muzycznych, szkół typowo perkusyjnych oraz uczestnictwo w najróżniejszych warsztatach i klinikach. Wielu znanych bębniarzy to również ludzie, którzy odkrywali tajniki tego instrumentu samemu, wszak samouctwo to też rodzaj edukacji, tyle że we własnym zakresie (co ma swoje plusy i minusy). Wszyscy w pewnym momencie będą musieli spotkać się z zapisem nutowym dedykowanym perkusji. Różni się on nieco o tego, który przedstawiany jest na lekcjach muzyki. Szkoły muzyczne zapewniają pomoc w jego zrozumieniu, a my przedstawiamy pozycję, która przyda się zarówno tym uczącym się w danych placówkach, jak i rozwijającym swoje umiejętności samemu- oto Rhythm and Notation for Drums: The Complete Guide to Rhythm Reading and Drum Music (Learn to Play Drums)

 

 

Książka ta jest wynikiem wieloletniej pracy, którą wykonał irlandzki perkusista sesyjny i nauczyciel Kev O’Shea. Pozycja ta pomoże Wam między innymi w:

  • Poznaniu sposobu na czytanie zapisu nutowego na perkusję i graniu z niego
  • Zroumieniu na co wpływa czytanie zapisu nutowego
  • Skonstruowaniu własnych zapisów rytmicznych
  • Wszechstronnemu zrozumieniu pojęcia “time” oraz odpowiednich podziałów rytmicznych
  • Poznaniu i wcielaniu w życie użytecznych terminów muzycznych

W książce podane są również sposoby na to, jak sprawnie zapisywać nuty, a na końcu każdego rozdziału czytelnika czeka mały test z przyswojonej dotychczas wiedzy. Istotnym dodatkiem są również próbki dźwiękowe dołączone do wydawnictwa, które dźwiękowo obrazują dany fragment notacji. Po więcej informacji, także tych o zakupie książki zapraszamy na stronę http://www.fundamental-changes.com/book/rhythm-reading-and-notation-for-drums/.

http://kevoshea.com/

Share