> > > Książka “The Drums of Roger Meddows Taylor”

Roger Meddows Taylor jest Angielskim muzykiem, kompozytorem i wokalistą. Najbardziej znany jest jako perkusista zespołu Queen ale też jako multi – instrumentalista. Taylor rozpoznawany był ze swojego unikalnego dźwięku.

Dario Blues DI Nardo jest miłośnikiem poezji, jest pisarzem i fotografem. Pisze dla włoskiego fanklubu grupy Queen “We Will Rock You”. Dario jest też perkusistą i wokalistą.

fot: Thilo Rahn

Dario DI Nardo o swojej książce:

“To było pod koniec lat 80, gdy zdałem sobie sprawę, że niektóre z piosenek, które mi się podobały, były wykonane przez Queen. Mój pierwszy kontakt wizualny z nimi był przez klip “I Want It All”, który jest jednym z najpotężniejszych filmów zespołu. To, że zobaczyłem zestaw z dwoma bębnami basowymi i całym tym płynem (piwo) tryskającym z tomów podczas wideo i zespół grający tak mocno, że otworzył coś w moim sercu. Następnym krokiem było sprzątanie w domu i otrzymywanie zapłaty od moich rodziców, aby mieć pieniądze na zakup kaset i płyt zespołu Queen. Mój ojciec był perkusistą w latach 60 i zawsze w salonie miałem do dyspozycji perkusję, więc pierwsze co zrobiłem po zobaczeniu jak Roger Taylor wali w bębny jak opętany było robienie tego samego tylko na mniejszym zestawie Sonora. No i tak rozpoczęła się moja przygoda z perkusją i moja wielka miłość do muzyki Queen.

Po stracie Freddiego oraz po kilku latach wstrzymanej działalności zespołu, w 1994 wybrałem się do Londynu i zarejestrowałem jako członek “Queen International Fan Club”. Dzięki fanowskiemu magazynowi odkryłem, że Roger Taylor zagra kilka koncertów we Włoszech- była to wspaniała okazja i jedyna, której nie mogłem przegapić.

Jako perkusista zdecydowałem, że chciałbym odtworzyć zestaw perkusyjny z czasów Queen i wybrałem Ludwiga Silver Sparkle z trasy “The Game”. Kupiłem wszystkie statywy i wszystkie bębny kawałek po kawałku. Zacząłem przeglądać zdjęcia, filmy, katalogi, zacząłem przeglądać internet z innymi perkusistami i fanami. Pierwsze cegiełka w murze została położona.

Książka została podzielona na trzy części, w których każdy zestaw Taylora jest opisany wliczając modyfikacje oraz statywy, zaczynając od jego pierwszego zestawu z lat 60 aż do ostatniego z roku 2018. Między rozdziałami znajduje się wiele zdjęć i ciekawostek, fragmenty wywiadów, w których nasz bohater opowiada o swoich zestawach, graniu oraz o werblach i naciągach, opowiada też swojej pracy jako artysta solowy i występach jako gość z innymi artystami.

Pomysł na tytuł książki został mi podsunięty przez Joshua Macrae’a w mailu, w którym napisał jako temat: ” The Drums Of Roger Taylora Full & Concise History… ale zrezygnowałem z tego drugiego członu.

Jedną z najwspanialszych rzeczy to ta, że cały dochód z książki idzie na walkę z Stwardnieniem Zanikowym Bocznym. Ponad 2,400€ i 1,045€ zostało już przekazane.

Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy mnie wspierali oraz wszystkim tym, którzy pisali do mnie z wyrazami uznania. Dziękuję, jest to dla mnie wielkie osiągniecie ale najważniejsze, jest to wielka pomoc w walce z tymi wszystkimi okropnymi chorobami.”

Share