> > > Lars Ulrich wspomina Chestera Benningtona

Jak wiadomo, wokalista zespołu Linkin Park – Chester Bennington – popełnił samobójstwo 20 lipca tego roku, czyli w dzień urodzin swojego przyjaciela Chrisa Cornella, który zmarł śmiercią samobójczą dwa miesiące wcześniej. Ostatnie dwa tygodnie pełne były reakcji kolegów z branży i przyjaciół – wstrząśniętych i pogrążonych w żalu, co w żadnym razie nie powinno dziwić i nie dziwi. Przetłumaczyliśmy i zamieściliśmy na naszym portalu wzruszające pożegnanie, jakie napisał i zamieścił na swoim profilu fejsbukowym były perkusista Guns ‘n’ Roses – Matt Sorum.

Najświeższą z reakcji jest wypowiedź, jakiej na temat Chestera Benningtona udzielił Lars Ulrich w wywiadzie dla stacji radiowej KLOS 95,5, która nadaje w Los Angeles. Oto garść wspomnień i refleksji perkusisty zespołu Metallica:

Chester był bardzo dobrą, bezpretensjonalną i łagodną duszą. Miał też wielkie serce. Gdy pierwszy raz usłyszałem Linkin Park – kiedy to było? 1999 r.? 2000? – moc, z jaką zaśpiewał te kawałki z pierwszej płyty była po prostu niewiarygodna. To było takie oryginalne i unikalne. Należał do wokalistów z rzadko spotykanym darem, który polega na tym, że każde słowo, które z siebie wydobywają brzmi autentycznie. To nie jest po prostu coś zapisanego na kartce, a potem odśpiewanego… Wszystko, co z niego się wydobywało brzmiało tak, że było wiadomo, że wczuwał się w każde słowo, każdy niuans, każdą sylabę.”

Lars Ulrich na temat Chestera Benningtona

Lars wspominał także trasę Summer Sanitarium Tour, którą Metallica odbyła z Linkin Park w 2003 roku:

Uprzejmie zgodzili się zagrać z nami w całych Stanach na trasie Summer Sanitarium i świetnie się wtedy bawiliśmy. Wszyscy goście z kapeli są świetni i łączę się w bólu z nimi i rodziną [Chestera].”

Uważam, że to, co się stało potwierdza tę prawdę (jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało), która mówi, że trzeba przeżywać każdy moment na maksa i cieszyć się każdą chwilą. Robimy tak za każdym razem, gdy wychodzimy na scenę. Nigdy nie wiadomo, kiedy coś pójdzie nie tak, albo coś się z tobą stanie psychicznie. Życie jest piękne, trzeba okiełznać i w pełni przeżyć każdą chwilę.”

Oto cała rozmowa:

Share