> > > Limitowany werbel DW MFG True-Cast Snare

Firma DW ogłosiła w tym tygodniu wznowienie swojego werbla True-Cast Bell Bronze Snare pod postacią instrumentu DW MFG True-Cast Snare Drum 14” x 5″. Wcześniej wypuszczony, limitowany True-Cast wyprzedał się na pniu w 2019 r.

Odlane w formie piaskowej korpusy z czystego brązu zostały zaprojektowane we współpracy z artystą DW Dave’em Elitchem. Werble True-Cast posiadają obrabiany maszynowo osprzęt z litego mosiądzu: mechanizm napinania sprężyn Mini MAG Throw-off™, butt plate, lugi typu mini-Turret i śruby strojące True-Pitch™.

Odlewany w formie piaskowej, bezszwowy korpus z brązu (bell bronze) jest obrobiony maszynowo, posiada krawędzie 45° i precyzyjnie wykonane wgłębienia pod sprężyny. Wewnętrzna strona korpusu jest wklęsła i ma on grubość od 5 mm na krawędziach do 3 mm w środku. Obrabiane maszynowo obręcze True-Cast mają podnosić właściwości brzmieniowe i walory estetyczne bębna. Sprężyny True-Tone™ mają 20 zwojów, a naciągi to jednowarstwowe Remo Ambassador z logo DW MFG.

Dave Elitch komentuje: “Jestem perkusistą i kolekcjonerem bębnów. Pasjonuję się tym instrumentem i chciałem współpracować z DW, aby stworzyć kwintesencję werbla z brązu odlewanego w formie piaskowej we właściwy sposób. Każdy aspekt tego bębna został przemyślany i wykonany z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Rezultatem jest legenda dnia dzisiejszego, zarówno pod względem dźwiękowym, jak i wizualnym.”

Wyprodukowano zaledwie 100 sztuk tego werbla. Instrument w komplecie posiada twardy futerał DW MFG by Calzone, a także podpisany certyfikat autentyczności.

Jeszcze w grudniu tego roku DW wypuści na rynek pakiet brzmień True-Cast Snare w ramach oprogramowania DW Soundworks, dzięki czemu werbel ten będzie dostępny dla użytkowników perkusji elektronicznych.

Więcej informacji na temat werbla DW True-Cast Bell Bronze na stronie dwdrums.com/.