> > > Maciej Pilarz & K. Bednarek – “Zabieram Cię na Trip” na żywo dla BeatIt

Kamil Bednarek z zespołem to fenomen na polskiej scenie. Żadnemu polskiemu składowi wykonującemu reggae nie udało się dotychczas osiągnąć takiego poziomu popularności i rozpoznawalności, i to już za sprawą debiutanckiej płyty “Jestem” (1. miejsce na liście OLiS, status diamentowej płyty w 2012 r. i nakład obecnie przekraczający 150 tysięcy). O tym, że kolejne albumy studyjne również znalazły swoją publiczność świadczy choćby ten, wyprzedany do ostatniego miejsca występ w sporym klubie, jakim jest poznański B17.

Za bębnami zasiadł Maciej Pilarz, czyli właściwy człowiek na właściwym miejscu. Doskonale wie i czuje czym jest groove i puls oraz jak grać rytmy reggae, roots reggae, raga, ale także hip hop, soul i pop. Tu należy zauważyć odejście zespołu Kamila Bednarka od ortodoksyjnego reggae w stronę wspomnianych stylistyk, co bezsprzecznie wychodzi muzyce grupy na dobre, ponieważ ją urozmaica.

Bednarek Pilarz koncert

Maciej Pilarz zagrał na następujących instrumentach:

  • zestaw perkusyjny: Sakae Celestial 10″x7″, 12″x8″, 16″x15″, 22″x18″
  • werble: Sakae Bubinga 14″x6,5″, Pearl Omar Hakim 13″x5″
  • blachy: Meinl Byzance Extra Dry Medium Hihat 13″, crash z Matt Garstka 18″ Dual Crash Stack, Byzance Traditional Medium Crash 18″, Byzance Trash Crash 16″, Byzance Trash Crash 18″, Byzance Vintage Sand Ride Sizzle Benny Greb 22″
  • naciągi: Evans Emad 2 (centrala), Remo Pinstripe (pozostałe bębny)
  • pałki: Wincent 7AXL

Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami Maciej Pilarz z zespołem Kamila Bednarka w koncertowej wersji numeru “Zabieram Cię Na Trip“, pochodzącego z najnowszej płyty artysty, zatytułowanego “Talizman“. Specjalnie dla beatit.tv!

Share