> > > Mark Richardson i Skunk Anansie na żywo, cz. 3

Mark Richardson i Skunk Anansie – “Intellectualise My Blackness” na żywo dla BeatIt

Jeden z ikonicznych rockowych zespołów lat 90., jakim bez wątpienia jest Skunk Anansie, zawitał do Polski pod koniec lutego na cztery występy klubowe. 20.02 zagrali w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, 21.02 w warszawskiej Stodole, 22.02 w klubie B90 w Gdańsku, a 24.02 wystąpili w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Na tym ostatnim koncercie pojawiła się ekipa beatit.tv i przy jego okazji nakręciliśmy perkusistę Marka Richardsona “przy robocie”.

Skunk Anansie Drummer Live

Naszą recenzję tego znakomitego, wyprzedanego do ostatniego miejsca i bardzo entuzjastycznie przyjętego przez publiczność występu możecie przeczytać w opisie pierwszego z serii drum camów z Markiem. W drugim zamieściliśmy jego wypowiedzi na temat sprzętu użytego w nagraniu. Tym razem proponujemy, abyście zapoznali się z tym, co Artysta ma do powiedzenia o planach macierzystego zespołu na najbliższy rok, a także o walce z nudą i rutyną w działaniu zespołu.

Po tej trasie jedziemy do domu i zaczynamy pisać nowe kawałki i pod koniec roku powinniśmy coś wydać. Zrobimy sobie wolne w wakacje, bo ostatnie dwa sezony festiwalowe spędziliśmy w trasie. Musimy ten sezon odpuścić i wrócimy na festiwale w 2018 r. Mam nadzieję, że będziemy wtedy promować coś nowego. Przyszłość dla nas to nowa muzyka i nowy album. Nie potrafimy być taką kapelą, która wciąż jeździ w trasy opierając się na dawnej chwale. Nie chodzi już o publiczność, ale my sami byśmy się zanudzili w ten sposób. Chcemy pisać nowe rzeczy również dla siebie, nie tylko dla publiczności.

Zudzenie widać na twarzy, zwłaszcza na tych dużych ekranach. Nie mamy teraz ze sobą całej naszej produkcji, ale to widać, gdy kamery cię filmują. Pamiętam jak widziałem twarz Larry’ego Mullena, którego uwielbiam, na takim wielkim telebimie na olbrzymim stadionie. Graliśmy tam jako support z Feederem i Skunk Anansie. On tam wyglądał na strasznie znudzonego. Pomyślałem sobie: „Kurde! Ja tak nie chcę!”.

Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami perkusista Mark Richardson i grupa Skunk Anansie w utworze “Intellectualise My Blackness“, który pochodzi z wydanego w 1995 r., debiutanckiego albumu, zatytułowanego “Paranoid & Sunburnt“. Oto trzecia odsłona koncertowego materiału nagranego specjalnie dla beatit.tv!

Share