> > > Mark Richardson wywiad dla BeatIt, cz. 1

Mark Richardson (Skunk Anansie) rozmawia z BeatIt, cz. 1

Jeden z ikonicznych rockowych zespołów lat 90., jakim bez wątpienia jest Skunk Anansie, zawitał do Polski pod koniec lutego na cztery występy klubowe. 20.02 zagrali w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, 21.02 w warszawskiej Stodole, 22.02 w klubie B90 w Gdańsku, a 24.02 wystąpili w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Na tym ostatnim koncercie pojawiła się ekipa beatit.tv i przy jego okazji przeprowadziliśmy obszerny wywiad z perkusistą grupy – Markiem Richardsonem.

Perkusista Skunk Anansie wywiad

W pierwszej części tej ciekawej rozmowy nasz gość dzieli się wrażeniami z tegorocznych polskich koncertów ze Skunk Anansie. Rozmawiamy także o tym, jak ciężko pracującym są zespołem:

Ta trasa w większości została wyprzedana. Jeden czy dwa koncerty nie sprzedały się w całości, ale pozostałe tak. Dużo pracowaliśmy latem, zagraliśmy na wielu festiwalach, w tym na Open’er, ale również w całej Europie. Wiele osób mówi wiele rzeczy o Skunk Anansie i każdy ma prawo do swojego zdania. Jedno, czego nie można nam odmówić to fakt, że naprawdę ciężko pracujemy. Gramy dużo tras, i to na poziomie niełatwym do utrzymania w dłuższym okresie. To przynosi efekty.”

Mark wraca wspomnieniami do swojego pierwszego kontaktu z bębnem i rytmem, do pierwszych fascynacji perkusistami, pierwszego własnego zestawu perkusyjnego, własnego sposobu na naukę gry:

Miałem takie wielkie słuchawki, zakładałem na nie opaskę tenisową, odpalałem kaseciaka i grałem do tych nagrań najlepiej, jak potrafiłem. Jestem samoukiem. Czasami jeszcze dzisiaj tak robię. Mam tylko inne słuchawki.”

Nasz gość opowiada również o swoim podziwie dla Ringo Starra oraz o celu, jaki stara się osiągnąć grając na perkusji:

U Ringo intrygowało mnie to, że wszyscy mówili, że jest cienki, a ja nigdy tak nie uważałem. Te piosenki brzmiały niesamowicie. Jak numer może brzmieć tak wspaniale, jeśli bębniarz jest do niczego? Wszyscy wiemy, jak brzmi słaby bębniarz i Ringo tak nie brzmi. To mnie zawsze fascynowało, więc przeanalizowałem jego grę. Doszedłem do wniosku, że…“.

Reszty dowiecie się oglądając ten odcinek wywiadu. Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami perkusista zespołu Skunk Anansie, Mark Richardson, w pierwszej odsłonie wywiadu udzielonego specjalnie portalowi beatit.tv!