> > > Marky Ramone w Poznaniu

25 czerwca b.r. były perkusista legendarnych The Ramones Marky Ramone pojawi się w Polsce. Wystąpi on wraz z grupą Marky Ramone’s Blitzkrieg w poznańskim klubie U Bazyla.

Data: 25 czerwca 2022 r.

MIejsce: klub U Bazyla, Poznań ul. Norwida 18A

Otwarcie bram: godz. 19.00

Marky Ramone występował z zespołem The Ramones w latach 1978 – 1983 oraz 1987 – 1996. Pierwszą płytą, na której wystąpił jest “Road To Ruin”, czyli album zawierający jeden z największych przebojów Ramonesów, a więc utwór “I Wanna Be Sedated”. Marky uczestniczył także w pracach nad kultowym filmem „Rock’n’roll High School” oraz w nagrywaniu przełomowego krążka „End Of The Century”.

Po odbyciu kilku tras koncertowych i nagraniu dwóch kolejnych płyt Marky został poproszony o odejście z kapeli w 1983 r. Powrót nastąpił w 1987 r. i perkusista pozostał członkiem The Ramones aż do rozwiązania zespołu w 1996 r. Przez tych 15 lat Marky zagrał z Ramonesami ponad 1700 koncertów i wziął udział w nagraniu 18 albumów studyjnych oraz koncertowych.

W 2001 r. Marky wraz z pozostałymi byłymi kolegami z zespołu został włączony w poczet Rock ‘N’ Roll Hall of Fame. W tym samym roku zespół otrzymał od stacji MTV nagrodę za całokształt osiągnięć (MTV’s Lifetime Achievement Award).

W 2010 r. The Ramones otrzymali nagrodę Grammy za całokształt osiągnięć (Grammy Lifetime Achievement Award).

Marky Ramone jeździ z koncertami po całym świecie ze swoim zespołem Marky Ramone’s Blitzkrieg, w którego składzie pojawiają się różni wokaliści, np. Andrew W.K. czy Michale Graves.

Od 10 lat Marky didżejem bardzo popularnej satelitarnej stacji radiowej SiriusXM i gospodarzem autorskiej audycji “Marky Ramone’s Punk Rock Blitzkrieg”.

Przeczytaj także:

Marky Ramone w Polsce