> > > Matt Cameron wydaje solowy album

Perkusista Pearl Jam prezentuje album “Cavedweller”

Matt Cameron perkusista takich zespołów jak Pearl Jam czy Soundgarden debiutuje jako artysta solowy. Jego płyta będzie się nazywać “Cavedweller”, a jej premiera przewidziana jest na 22 września tego roku. Wydana zostanie nakładem wytwórni Migraine Records.

matt cameron yamaha

W sieci można posłuchać minutowego fragmentu jednego z utworów, oto on:

Prezentujemy tracklistę płyty:

01. Time Can’t Wait
02. All At Once
03. Blind
04. Through The Ceiling
05. One Special Lady
06. In The Trees
07. Into The Fire
08. Real And Imagined
09. Unnecessary

Matt Cameron wraz z Pearl Jam zostali wprowadzeni do Rock And Roll Hall of Fame w kwietniu tego roku. W niedawnym wywiadzie został zapytany o to, czy zmienia styl gry w zależności od zespołu. Odpowiedział: “Nie wydaje mi się, żebym to robił. Chodzi o to, że staram się wypełnić swoje zadanie w każdym z zespołów. W obu grupach wspieram wokale. Muzyka wokół wokali jest trochę inna. Tak zawsze postrzegałem swoją grę na bębnach- jest inspirowana wokalami. Mam wielkie szczęście, że udało mi się grać z dwoma najlepszymi wokalistami dzisiejszych czasów, wydaje mi się że to było moją siłą jako perkusisty.”

Jesteśmy bardzo ciekawi odbioru pierwszej solowej płyty Matta. Z minutowego fragmentu można wywnioskować, że będzie miała rockowy pazur, aczkolwiek zawarta będzie w niej spora dawka przestrzeni i melodii. Jesteście ciekawi tego, co przygotował dla swoich fanów ten znany i ceniony bębniarz?

Źródło: https://www.alternativenation.net/

[facebook