> > > Matt Sorum przedstawia platformę Artbit

Matt Sorum, perkusista znany z takich zespołów jak Guns’n’Roses, The Cult czy Velvet Revolver postanowił wesprzeć osoby udzielające się artystycznie na wielu płaszczyznach. Muzyk wychodzi na przeciw trudnym czasom, w których bardzo trudno zarabia się na sztuce. Jego pomysłem na rozwiązanie tej sytuacji jest platforma online bazująca na systemie kryptowalut i społeczności internetowej. Nazwał ją Artbit.

Wszystko opierać się będzie na zasadzie wspierania się społeczności biorącej udział w tym przedsięwzięciu. Sorum postawił na system kryptowaluty, która będzie nazywać się Artbit. Pomysł zrodził się z obserwacji środowiska artystów oraz potrzeb finansowych młodych twórców. Oto, co Matt mówi o tym projekcie:

Nazwa Artbit powstała wraz z pomysłem na monety, których będzie można używać w wirtualnym portfelu aby płacić artystom za ich dzieła, ale także zarabiać kryptowalutę Artbit za tworzenie zawartości umieszczanej na platformie. Kiedy idziesz ulicą i widzisz osobę grającą, śpiewającą lub tańczącą w celu zarobienia jakiegokolwiek grosza do kapelusza zauważasz również wielu ludzi, którzy ją filmują. Gdzie trafią te materiały? Pewnie na Instagram, Snapchat albo inny portal tego typu. Nagranie z ich twórczością nie jest wtedy ich własnością. Właściwie ich twórczość karmi popularność wielkich instytucji. Zacząłem wtedy myśleć: jak ludzie mogą stać się właścicielami swoich treści artystycznych w internecie? Uznałem, że jedynym sposobem na to będzie wymyślenie szybkiego miejsca i systemu zapisu, który zatrzymałby dane za pomocą czegoś, co jest tak szybkie, że każdy ładowany do niego element zostaje zachowany bez komplikacji. Tak zrodził się pomysł na system Blockchain (zdecentralizowana platforma transakcyjna w rozproszonej infrastrukturze sieciowej) oraz współpracę z Hashgraph.

Matt uważa, że społeczność Artbit będzie rosła w siłę, ponieważ zarabianie na tej platformie opiera się przede wszystkim na wspólnym wysiłku i wspieraniu siebie nawzajem. Informacje o starcie całego przedsięwzięcia artysta przekazał 16 marca na festiwalu SXSW w Austin w stanie Teksas. Życzymy powodzenia i pomyślnego rozpoczęcia działalności Arbit!

Źródło

Share