> > > Meinl Byzance Foundry Reserve!

O nowych blachach Meinl pisaliśmy już wcześniej, ale pojawiło się kilka nowych informacji! Zapraszamy do lektury!

Byzance Foundry Reserve to nowa, limitowana seria talerzy wykonana w fabryce Meinl Byzance w Turcji. Zainspirowana czasami, gdy wszystkie talerze były wykonywane ręcznie, niniejsza seria prezentuje bogactwo brzmieniowe będące efektem pracy mistrzów Meinl. Bogate i pełne niuansów, ale to i tak połowa ich piękna, ponieważ wizualnie prezentują jedyną w swoim rodzaju sztukę ręcznego kucia, indywidualną dla każdej blachy.
Każdy z “majstrów” spędza dodatkowy czas na kuciu talerzy celem uzyskania złożonego spektrum brzmienia.

Ręczne kucie połączone z pełnym skrawaniem z obu stron daje ride’om suchy atak z mięsistym, bogatym w alikwoty tłem. Hi-haty są precyzyjne, ciepłe i bogate niezależnie czy grane pałką czy podczas pracy nogą. Wybuchowy ciemny crash z zajadłością niespotykaną nigdzie indziej w rodzinie Byzance.

Meinl celowo pozostawia górną część talerzy bez dużych logotypów celem podkreślenia naturalnego piękna i docenienia ręcznej pracy mistrzów Meinl. 

Hihat 14″ oraz 15″

  • Byzance Foundry Reserve hihats to dwa talerze w układzie cienkiej góry i średnio cienkiego dołu. Taka kombinacja daje duże możliwości zarówno w pracy w studio, jak i na żywo na scenie w wielu sytuacjach muzycznych, szczególnie gdy ważne są detale i wyważenie. Hi-hat reaguje ciepłym, tłustym brzmieniem z szumem przy lekkim uchyleniu. Praca nogą jest wyraźna i mocna, dobrze zbalansowana z zachowaniem pełności brzmienia. Świetnie sprawdzi się przy wielu okazjach. 

Crash 18″

  • Byzance Foundry Reserve crash o ciemnym brzmieniu charakteryzuje się szybko wybrzmiewającą, wybuchową reakcją. Perkusiści chcący zminimalizować ilość talerzy w zestawie mogą używać tę blachę jako lekki ride. Jest to efekt wyraźnego szerokiego ręcznego kucia oraz skrawania całości powierzchni. 

Ride 20″ oraz 22″

  • Byzance Foundry Reserve Ride charakteryzują się suchym atakiem wspomaganym szerokim i wyważonym tłem. Podczas pracy mistrzów nad produkcją talerza, każdy z ride’ów uzyskuje poprzez wyraźne młotkowanie głęboką i bogatą podstawę brzmieniową. Wszystko to zostałoby zamknięte w talerzu, gdyby nie dalsza obróbka w postaci toczenia i skrawania, dzięki któremu cały potencjał jest wydobywany na zewnątrz. Średnia grubość daje dużo mocno zdefiniowanego „ciała” co pomoże prowadzić zespół, jednocześnie jest na tyle cienki by móc skorzystać z niego jako crash. 

LightRide 22″

  • Byzance Foundry Reserve Light Ride to bardzo wszechstronny cienki talerz, który doskonale dopasuje się do osobowości perkusisty. Może stać się twoim ulubionym ridem jazzowym ze swoim ciemnym i zawiesistym szumem, ale również można szybko skorzystać z niego jako crash. Rozległe ślady kucia tworzą nisko brzmiące tło o ciemnym charakterze z bogactwem alikwotów. Skrawanie całej powierzchni dodaje wyczuwalnego ataku podczas punktowania pałką. Idealnie sprawdzi się również grany maletami.