> > > Meinl Percussion Festival 2018: warsztaty “Samba World”

Jak już informowaliśmy, 23 czerwca 2018 w niemieckim Gutenstetten odbędzie się pierwsza edycja festiwalu perkusyjnego organizowanego przez firmę Meinl. Wydarzenie nazywa się Meinl Percussion Festival 2018 i skierowane jest do wszystkich miłośników najróżniejszych perkusjonaliów.

W ramach festiwalu organizatorzy zapraszają na całą serię warsztatów. Przewidziane jest na przykład spotkanie pod hasłem “Samba World“, które poprowadzą Inor Sotolongo oraz Tokhi i omówią następujące zagadnienia:

  • podstawowe groove’y brazylijskie
  • przegląd stylów
  • aranżacje na zespół.

Oto zaproszenie ze strony Artystów:

– Festival Update – Inor Sotolongo & Tokhi / "Latin World"

– Festival Update – Inor Sotolongo & Tokhi will host our "Samba World" – The Workshops are about:Basic GroovesStyles OverviewEnsamble ArrangementsStay tuned for our next Festival Update coming shortly.

تم النشر بواسطة ‏‎Meinl Percussion Festival‎‏ في 28 مارس، 2018

Inor Sotolongo perkusjonista i kompozytor. Urodził się na Kubie, studiował w prestiżowym Konserwatorium im. Amadeo Roldána w Hawanie. Bardzo szybko wyrobił sobie markę w swoim kraju i odwiedził takie kraje jak: Jamajka, Hiszpania, USA, Japonia, Meksyk, Dania, Wenezuela, czy Argentyna występując z największymi kubańskimi wykonawcami. Współpracował z gwiazdami międzynarodowego formatu: Michel Camillo, Me’shell Ndegeocello, Bonnie Raitt, Zucchero, czy Deep Forest. Obecnie mieszka we Francji. 

Tokhi to czeski perkusjonista. Ma na koncie występy w USA, Chinach i Europie. Współpracował m. in. z Karelem Gottem i Hiramem Bullockiem.Jest właścicielem własnej linii odzieżowej i sygnowanych instrumentów. Uczy gry na instrumentach perkusyjnych i improwizacji, prowadzi wydarzenia typu drum circle, jest założycielem orkiestry perkusyjnej Groove Army, opartej na zasadach brazylijskich zespołów wykonujących sambę. Zajmuje się także terapią dźwiękową.

Share