> > > Michał Bryndal & Voo Voo – “Niedziela” na żywo dla BeatIt

Michał Bryndal nie jest nowicjuszem w beatit.tv. Jest to jeden z pierwszych muzyków, którzy nam zaufali na samym początku naszej pracy. Udzielił nam obszernego wywiadu 5 lat temu, kiedy to zaczynał swoją przygodę z zespołem Voo Voo. Dziś jest integralną częścią tej kapeli i równoprawnym członkiem Rodziny, z (jeśli się nie pogubiliśmy w rachunkach) czterema albumami studyjnymi i trzema koncertowymi z jej dyskografii nagranymi ze swoim udziałem. Gdyby Wojciech Waglewski i Spółka mieli biuro, w którym wieszaliby portrety perkusistów współpracujących z zespołem, to portret Michała wisiałby tam w jednym rzędzie z Wojciechem Morawskim, Andrzejem Ryszką i oczywiście Piotrem “Stopą” Żyżelewiczem.

Jest jasne, że oprócz wywiadu należy złapać artystę “na gorącym uczynku”, czyli na żywo, za bębnami. Udało się to 1 kwietnia 2017 r. przy okazji koncertu Voo Voo w poznańskim Centrum Kultury Zamek, który promował najnowszy album grupy zatytułowany “7“.

Michał Bryndal i Voo Voo na żywo dla BeatIt

koncert voovoo zamek poznań

Jesteśmy [w Voo Voo – przyp. Vik] coraz bardziej ze sobą zżyci, co słychać na scenie. Gramy w bardzo różnych miejscach. Są to średnie sale (takie jak CK Zamek), duże hale, plenery, ale także malutkie kluby. W tych ostatnich jest ultra kameralna atmosfera, my siedzimy jeden na drugim i wtedy są naprawdę ciary na plecach. Każdy ruch może spowodować efekt domina i historia muzyczna rozwija się w jakąś stronę, której nikt wcześniej sobie nie wyobrażał. W Voo Voo radar mamy włączony non stop, więc każdy może pociągnąć zespół w jakąś stronę. Nie podoba się komuś narracja utworu, to następuje tupnięcie nogą i zmiana kierunku.

Jeśli chodzi o talerze, to zaczęło się od tego, że Tomek „Harry” Waldowski z zespołu LemOn wyjeżdżał do Turcji. Zadzwoniłem do niego i powiedziałem, że szukam ride’a 24” i podałem jaka ma być charakterystyka. Zadzwonił stamtąd i mówi, że jest świetny Istanbul Mehmet. Wrócił, spotkaliśmy się, uderzyłem raz i pozamiatane. Był to Istanbul Mehmet 61st Anniversary Ride 24”. Piękny! Grałem na nim przez jakiś czas, po czym sam miałem koncert ze Stryjo w Istambule. Przeszedłem się ulicą muzyków koło Galata Tower i nie było wprawdzie wielkiego wyboru, ale za to wszystkie egzemplarze były świetne. Nabyłem Istanbul Mehmet 61st Anniversary Ride 20” z jednym nitem. Niedawno sklep Drum Center w Bydgoszczy został dystrybutorem marki Istanbul Mehmet. Jestem z nimi w kontakcie, testuję różne formuły, blachy są przepiękne. Kupiłem następnego ride’a 24” i stwierdziłem, że może pora na coś mniejszego. Dzisiaj na koncercie jest cały set blach Istanbul Mehmet.

Bębniarki i Bębniarze! Przed Wami perkusista Michał Bryndal i zespół Voo Voo w koncertowym wykonaniu utworu “Niedziela“, pochodzącego z albumu “7“. Specjalnie dla widzów portalu www.beatit.tv!

Share