> > > Michał Łysejko i David Ellefson łączą siły
Zdobywca nagrody Grammy – basista David Ellefson, szwedzki gitarzysta/wokalista nominowany do nagrody Grammy – Guilherme Miranda (dawniej Entombed A.D.) oraz nasz, polski bębniarz Michał Łysejko (ex-Decapitated) łączą siły w nowym zespole o nazwie Dieth, poruszającym się w stylistyce death/thrash metal.
Kapela ma swoją bazę w Gdańsku, a jej pierwszy singiel, zatytułowany ‘In the Hall Of The Hanging Serpents’, właśnie się ukazał. Teledysk został nakręcony w Gdańsku i wyreżyserowany przez Macieja Pielocha (MP Productions).

Michał Łysejko, Guilherme Miranda, David Ellefson (foto: Michał Pieloch)

Komentarze zacznijmy od perkusisty:
Dla mnie DIETH to przebudzenie twórczego letargu z poczuciem, że nadszedł właściwy czas. Lekkość, z jaką muzyka DIETH z nas wypływa, łącząca nasze inspiracje i doświadczenia w całość, jest tego dowodem. To, że zespół powstał w Trójmieście (skąd pochodzę) ma dla mnie symboliczne znaczenie.”
David Ellefson mówi: “Wszyscy trzej jesteśmy rozpoznawani z naszych dotychczasowych zespołów i karier, ale w pewnym momencie musieliśmy zamknąć te drzwi, aby rozpocząć coś nowego, a teraz odnaleźliśmy to w DIETH. W rzeczywistości sama nazwa dotyczy smierci własnej przeszłości, aby nowe mogło się wyłonić i stworzyć kolejny rozdział życia. I to jest to, co nasza trójka ma ze sobą wspólnego.
Guilherme Miranda komentuje: “Tak wiele się ostatnio wydarzyło (w życiu), że odczuwałem potrzebę odpowiedniego wyrażenia siebie, stworzenia czegoś nowego, zaczęcia od nowa. Osobiście dla mnie powrót do grania muzyki był kwestią życia lub śmierci. Zrobić coś naprawdę znaczącego i wreszcie poradzić sobie z gniewem i żalem. Czasami trzeba umrzeć w środku, żeby się odrodzić. To właśnie reprezentuje DIETH, nowa dźwiękowa siła napędowa, która pozostawia przeszłość za sobą.
Więcej informacji na oficjalnym profilu FB DIETH lub na oficjalnej stronie zespołu.
Zobacz teledysk: