> > > Mick Fleetwood Blues Band powraca

Mick Fleetwood to gwiazda muzyki rock oraz pop. Ostatnich 49 lat spędził jako perkusista Fleetwood Mac – jednego z najpopularniejszych zespołów w historii, który sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie, z czego jeden tylko album “Rumours” znalazł ponad 40 milionów nabywców, co stawia go w jednym szeregu z najpopularniejszymi płytami w dziejach, jak na przykład “Thriller” Michaela Jacksona.

Generated by IJG JPEG Library

Pobocznym projektem perkusisty jest Mick Fleetwood Blues Band. Zespół, który w 2010 r. był nominowany do nagrody Grammy w kategorii “Najlepszy tradycyjny album bluesowy”, powraca właśnie na scenę, a w jego składzie znajduje się były kolega lidera z macierzystej grupy – gitarzysta Rick Vito. Repertuar koncertów ma obejmować utwory własne, przeróbki bluesowych standardów, a także numery z wczesnego, bluesowego okresu działalności Fleetwood Mac, a więc napisane przez ówczesnego lidera Petera Greena “Oh Well” czy “Black Magic Woman“.

Mick Fleetwood Blues Band

Sam Mick Fleetwood tak mówi o celu istnienia takiego zespołu: “Na przestrzeni mojej kariery określano mnie mianem gwiazdy rocka, gwiazdy pop itd., jednak w sercu po części na zawsze pozostanę bluesmanem. Na mojej drodze od bluesa do rokendrolowego życia zawsze pamiętałem jakie były moje początki.

Fanom artysty i bluesa wypada zatem cierpliwie czekać na chwilę, gdy Mick Fleetwood Blues Band zawita z koncertami do naszego zakątka globu.