> > > Mikkey Dee odsłoni kolekcję dzieł sztuki
14 września 2017 r. nastąpi oficjalne odsłonięcie całej kolekcji dzieł sztuki. Nie będą one jednak przedstawiały żadnych dam z łasiczkami, ani innych słoneczników. Mogą być w złotych ramach, choć nie wydaje nam się, aby autorzy tak to planowali.

Kolekcja sztuki wizualnej z udziałem perkusistów

Wiadomo natomiast, że aktualny perkusista zespołu Scorpions, a więc Mikkey Dee, od jakiegoś czasu pracuje z zespołem artystów i wydawcą o nazwie SceneFour nad kolekcją określaną jako “pionierski projekt w obrębie nowego medium polegającego na tworzeniu dzieł sztuki wizualnej poprzez grę na perkusji”. Fani perkusisty mogą zapisać się na to wydarzenie na jego stronie internetowej, a także uzyskać więcej informacji na jego temat i obejrzeć kolekcję przed jej oficjalnym odsłonięciem dla publiczności.

Mikkey Dee dołączył do nietuzinkowych perkusistów, którzy podjęli współpracę grupą SceneFour w oparciu o wspomniane medium. Są nimi: Bill Ward (ex-Black Sabbath), Dave Lombardo (ex-Slayer), Rick Allen (Def Leppard), Mike Mangini (Dream Theater), Chad Smith (Red Hot Chili Peppers) oraz zmarły w ubiegłym roku Nick Menza (ex-Megadeth).

Mikkey Dee urodził się w Göteborgu w Szwecji. W drugiej połowie lat 80. przeniósł się do Danii, by pracować z zespołem Kinga Diamonda, z którym nagrał trzy płyty. W 1992 r. zostal członkiem zespołu Motörhead, z którym nagrywał i występował aż do śmierci lidera Lemmy’ego Kilmistera w grudniu 2015 r. W ubiegłym roku został członkiem grupy Scorpions, zastępując jej wieloletniego perkusistę Jamesa Kottaka, który musiał poddać się terapii leczenia uzależnienia od alkoholu i narkotyków.

Oto zapowiedź wspólnego przedsięwzięcia z grupą artystyczną SceneFour:

Źródło: http://www.udiscovermusic.com

Share