> > > Mikkey Dee reklamuje Volvo

Obecny perkusista zespołu Scorpions, i jednocześnie były bębniarz MötorheadMikkey Dee, ostatnio wystąpił w serii filmów reklamowych dla producenta samochodów, czyli marki Volvo.

Zdjęcie: paiste.com

Filmy promujące nową linię elektrycznych ciężarówek szwedzkiej firmy (należącej do koncernu Geely) zostały nakręcone w Göteborgu, który jest rodzinnym miastem Mikkey’a, a jednocześnie to tam znajduje się siedziba Volvo. Jeden ze spotów, nakręcony na stadionie Ullevi, przedstawia muzyka wykonującego, jak to określa Volvo, “prawdopodobnie najwyżej wykonane solo perkusyjne w historii heavy metalu” na podnośniku Volvo sięgającym wysokości 12,3 metra.

Ponieważ Mikkey Dee posiada licencję na prowadzenie ciężkich pojazdów, w dwóch innych filmach widzimy go podczas jazdy testowej nowymi ciężarówkami.

Mikkey Dee wyrobił sobie markę w świecie perkusyjnym jako perkusista Kinga Diamonda (w latach 1985 – 1989). W 1990 r. przyłączył się do zespołu Dona Dokkena, a rok później był już członkiem Mötorhead, w którego szeregach pozostał aż do śmierci Lemmy’ego w 2015 r. W 2016 r. został bębniarzem niemieckiej legendy hard rocka – grupy Scorpions.

Dee jest endorserem marek: Sonor, Paiste, Evans oraz Wincent.