> > > Młodzi muzycy uczą się grać w zespole i wspierają leczenie małego Olka

19.06.2016 w klubie Blue Note o 19:00 odbędzie się kolejny charytatywny koncert uczniów i nauczycieli szkoły muzyki rozrywkowej Republika Rytmu. Dochód każdego koncertu przekazywany jest na wsparcie leczenia ciężko chorych dzieci. Tym razem wspieramy Olka Adamskiego w leczeniu guza mózgu.

wnetrze14wnetrze11

Cykl koncertów o nazwie “Scena RR” to nie tyko możliwość niesienia pomocy, ale również unikalna szansa  dla młodych muzyków na kontakt z profesjonalną sceną muzyczną. Uczniowie Republiki Rytmu na co dzień zgłębiają tajniki wybranego instrumentu na zajęciach indywidualnych pod okiem doświadczonych muzyków scenicznych. W weekendy mają okazję brania udziału w cyklach prób, które kończą się tematycznymi koncertami w m.in. w klubie Blue Note. Próby to świetna okazja do nauki słuchania całego zespołu i bezpośrednie doświadczenie potrzeby grania “w punkt”, co jest szczególnie ważne w przypadku sekcji rytmicznej. Zazwyczaj nauczyciele starają się przemycić trochę praktycznej wiedzy o produkcji muzyki np. poprzez tworzenie nowych aranżacji coverów np. grając utwór rockowy w stylu bossa nova.
Podczas samego wydarzenia uczniowie uczą się jak nagłaśniać sprzęt i współpracować z akustykiem podczas próby dźwięku. Dowiadują się jak różna od grania prób jest koncertowa walka z tremą, a niekiedy gra w stresie w nowych warunkach akustycznych i przed publicznością. Unikalne wykonania zawsze są rejestrowane wielościeżkowo w audio oraz na krótkich kilpach video, co również jest częścią procesu doskonalenia gry.
Szkoła mieści się na poddaszu zabytkowej XIX-wiecznej kamienicy na poznańskich Jeżycach. Zajęcia w trybie indywidualnym odbywają się codziennie od południa do godziny 22:00. Próby do koncertów przeprowadzane są w weekendy zazwyczaj dwa razy w miesiącu.
Więcej informacji: http://republikarytmu.pl