> > > Mudhoney wystąpi w Polsce

Legenda sceny grunge – zespół Mudhoney – przyjeżdża do Polski!

Od lewej: Steve Turner, Guy Maddison, Mark Arm, Dan Peters (zdjęcie: Emily Rieman, materiały prasowe Sub Pop)


Nirvana doprowadziła do eksplozji grunge singlem “Smells Like Teen Spirit” i płytą “Nevermind“, osiągając niebotyczne nakłady sprzedaży. Pearl Jam, Soundgarden i Alice In Chains bardzo szybko do nich doszlusowali, tworząc tym samym Wielką Czwórkę sceny grunge i ubierając ówczesną młodzież we flanelowe koszule i Martensy.

Jednak to Mudhoney byli pierwszą flagową kapelą kultowej wytwórni Sub Pop, bo to ich debiutanckie EP “Superfuzz Bigmuff” oraz singiel “Touch me I’m Sick” jako pierwsze odniosły sukces i to oni umieścili Seattle na mapie ówczesnej światowej sceny muzycznej. Warto również zaznaczyć, że “Superfuzz Bigmuff” należała do ulubionych płyt Kurta Cobaina.

Nie odnieśli tak wielkiego sukcesu jak pozostałe wspomniane przez nas zespoły (i jeszcze Stone Temple Pilots), ale położyli podwaliny pod eksplozję rocka pierwszej połowy lat 90. i bez wątpienia warto zapoznać się z ich muzyką na żywo.

Mudhoney zagra u nas w składzie: Mark Arm (gitara, śpiew), Steve Turner (gitara), Guy Maddison (bas) i perkusista Dan Peters. Ten ostatni przez chwilę grał w Nirvanie (nagrał z nimi utwór “Sliver“), a także z inną legendą grunge – zespołem Screaming Trees.

Podstawowe informacje o koncercie:

Czas: 20 września 2024 r., godz 20.00
Miejsce: klub Proxima, Warszawa
Bilety: od 159 zł
Szczegółowe informacje: https://winiarybookings.pl/wydarzenie/mudhoney-warszawa/wrzesien-2024
Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/292527670514123

Oficjalna strona Mudhoney: https://mudhoney.org/
FB: https://www.facebook.com/MudhoneyOfficial
Instagram: https://www.instagram.com/mudhoney_/
YT: https://www.youtube.com/@mudhoneyofficial