> > > Nagroda Yamaha Lifetime Achievement Award: Larry Mullen Jr.

Larry Mullen Jr. jest członkiem U2 od ponad 40 lat, a także endorserem marki Yamaha od ponad 35 lat. W ubiegłym roku firma uhonorowała tego muzyka i założyciela jednego z najpopularniejszych zespołów w historii nagrodą za osiągnięcia życia – Yamaha Lifetime Achievement Award.

Larry Mullen Jr. przemawia podczas wręczenia nagrody

Larry Mullen Jr. przyjmuje Yamaha Lifetime Achievement Award (źródło zdjęcia: Pinterest)

Ostatnio, upamiętniając to wydarzenie, Yamaha opublikowała film, w którym Larry Mullen Jr. opowiada o swoich skromnych początkach w Dublinie, utworzeniu U2, a także o swojej filozofii gry na bębnach.

Nigdy nie nauczyłem się wielu spośród podstawowych rzeczy niezbędnych do tego, aby być biegłym perkusistą. Musiałem polegać na rozwiązaniach, które były niekonwencjonalne. Weźmy na przykład taki kawałek jak ‘Sunday Bloody Sunday’. Zawodowy bębniarz w życiu nie zagrałby czegoś takiego. Tak można zagrać tylko jeśli się nie ma pojęcia, co się robi. To, czego nie wiem w pewien sposób odróżnia mnie od innych. Nie wiem, czy to czyni mnie wybitnym, ale z pewnością odmiennym. Musiałem jakoś nadrobić braki i poprzez to nadrabianie powstał unikalny styl. Jestem z tego bardzo dumny.

Oto wspomniany film:

Share