> > > NAMM 2017: Gregg Bissonette i Jerry Gaskill wywiad dla BeatIt

BeatIt na NAMM 2017: wywiad z Greggiem Bissonette i Jerrym Gaskillem

Targi muzyczne NAMM to najpoważniejsza i największa impreza tego typu na świecie. Stwierdzenie to dotyczy wszystkich możliwych rodzajów instrumentów, nagłośnienia, oprogramowania czy usług związanych z branżą muzyczną, a więc także i perkusji. Każdego roku w styczniu na kilka dni olbrzymie powierzchnie trzypiętrowego centrum konferencyjnego w kalifornijskim Anaheim stają się domem dla tysięcy wystawców operujących w każdej gałęzi przemysłu muzycznego oraz dziesiątków tysięcy zwiedzających. Nie inaczej było i w tym roku.

Ograniczając nasze relacje do wydarzeń i produktów związanych z perkusją (co wydaje się naturalne) i tak możemy stwierdzić, że w roli wystawców podczas NAMM 2017 pojawiły się wszystkie wielkie firmy światowego rynku perkusyjnego (DW, Pearl, Yamaha, Roland, Tama, Ludwig, Zildjian, Paiste, Sabian, Meinl, Vic Firth, Remo, Evans itd.), wszystkie spośród tych, które się na nim liczą (np. Istanbul Agop, Istanbul Mehmet, Aquarian, Craviotto), a także te, które chcą taki status osiągnąć (jak na przykład Diril czy nasz, polski Polyend). Nie można również nie wspomnieć o wielkich nazwiskach spośród perkusistów obecnych w tym roku w Anaheim. Wśród tych ostatnich znaleźli się choćby Billy Cobham, Steve Gadd, Steve Smith, Benny Greb, Vinnie Colaiuta, Mike Johnston, Danny Carey, Nicko McBrain, John JR Robinson, Marvin “Smitty” Smith, Daru Jones, Gregg Bissonette, Rick Latham, Mikkey Dee, a to zaledwie początek listy.

Rozmowa z endorserami marki Dixon – Greggiem Bissonette i Jerrym Gaskillem

bissonette & gaskill

Zaraz po występie Gregga Bissonette i Jerry‘ego Gaskilla, który miał miejsce w sobotę 21 stycznia na stanowisku ich macierzystej firmy DIXON i który możecie zobaczyć w całości na naszym kanale, obaj artyści znaleźli kilka chwil na to, aby specjalnie dla Was, na świeżo skomentować to, co się tam niewiele wcześniej wydarzyło i powspominać wspólne chwile sprzed lat. Porozmawialiśmy sobie także o sprzęcie, jakiego nasi bohaterowie używają na co dzień do swoich czarów oraz o tym, co planują na najbliższą przyszłość.

Bębniarki i Bębniarze! Gregg Bissonette i Jerry Gaskill w wywiadzie udzielonym BeatIt podczas NAMM Show 2017! Specjalnie dla Was!