> > > NAMM 2017: Procesor Roland EC-10M

Stanowisko firmy Roland podczas targów NAMM 2017 – procesor mikrofonowy EC-10M

Targi muzyczne NAMM to najpoważniejsza i największa impreza tego typu na świecie. Stwierdzenie to dotyczy wszystkich możliwych rodzajów instrumentów, nagłośnienia, oprogramowania czy usług związanych z branżą muzyczną, a więc także i perkusji. Każdego roku w styczniu na kilka dni olbrzymie powierzchnie trzypiętrowego centrum konferencyjnego w kalifornijskim Anaheim stają się domem dla tysięcy wystawców operujących w każdej gałęzi przemysłu muzycznego oraz dziesiątków tysięcy zwiedzających. Nie inaczej było i w tym roku.

Roland EC-10M i Heidi Joubert na NAMM 2017

Ograniczając nasze relacje do wydarzeń i produktów związanych z perkusją (co wydaje się naturalne) i tak możemy stwierdzić, że w roli wystawców podczas NAMM 2017 pojawili się wszyscy wielcy światowego rynku perkusyjnego (w tym oczywiście ROLAND), wszyscy, którzy się na nim liczą, a także ci, którzy ciężko pracują u podstaw na to, aby taki status osiągnąć. Nie można również nie wspomnieć o wielkich nazwiskach spośród perkusistów obecnych w tym roku w Anaheim. Wśród tych ostatnich znaleźli się: Steve Gadd, Steve Smith, Marvin “Smitty” Smith, Benny Greb, Vinnie Colaiuta, Mike Johnston, Danny Carey, Nicko McBrain, John JR Robinson, Daru Jones, Gregg Bissonette, Rick Latham, Mikkey Dee, a wśród endorserów marki Roland byli to wielki Billy Cobham czy Michael Schack.

Trzeba zaznaczyć, że stanowisko przygotowane przez firmę ROLAND na tegorocznych targach NAMM było jednym z najciekawszych i najlepiej wyposażonych. Kto wie, czy nawet nie pokonali całej perkusyjnej konkurencji w tym względzie. Na scenie występy dawali m.in. legendarny Billy Cobham ze swoim trio fusion i Michael Schack sadzący tłuste groove’y pod elektroniczne pasaże Davida Åhlunda.

Podczas, gdy to wszystko rozgrywało się na większej scenie, Heidi Joubert – Specjalistka ds. Produktu w firmie Roland, perkusjonistka i endorserka wspomnianej marki – prezentowała jeden z nowych produktów giganta w dziedzinie instrumentów elektronicznych. Produktem tym był procesor mikrofonowy Roland EC-10M, który jest doskonałym uzupełnieniem prezentowanego w poprzednim roku cajonu hybrydowego Roland EC-10. Cztery główne funkcje procesora EC-10M (mikrofon, trigger, pedał kontrolujący pada oraz możliwość tworzenia własnych pętli rytmicznych) są naprawdę godne uwagi, więc nie mogliśmy jednej z takich prezentacji nie zarezerwować dla widzów BeatIt…

Bębniarki i Bębniarze! A może raczej Perkusjonalistki i Perkusjonaliści! Przed Wami Heidi Joubert przedstawiająca niesamowite możliwości procesora mikrofonowego Roland EC-10M w strefie firmy Roland podczas targów NAMM 2017. Zapraszamy!