> > > NAMM 2017: stanowisko firmy Istanbul Mehmet

BeatIt na stoisku Istanbul Mehmet podczas targów NAMM 2017

Targi muzyczne NAMM to najpoważniejsza i największa impreza tego typu na świecie. Stwierdzenie to dotyczy wszystkich możliwych rodzajów instrumentów, nagłośnienia, oprogramowania czy usług związanych z branżą muzyczną, a więc także i perkusji. Każdego roku w styczniu na kilka dni olbrzymie powierzchnie trzypiętrowego centrum konferencyjnego w kalifornijskim Anaheim stają się domem dla tysięcy wystawców operujących w każdej gałęzi przemysłu muzycznego oraz dziesiątków tysięcy zwiedzających. Nie inaczej było i w tym roku.

Ograniczając nasze relacje do wydarzeń i produktów związanych z perkusją (co jest raczej zrozumiałe) i tak możemy stwierdzić, że w roli wystawców podczas NAMM 2017 pojawili się wszyscy najwięksi światowego rynku perkusyjnego, wszyscy, którzy się dla niego zasłużyli i którzy się na nim liczą (do tej grupy bez wątpienia należy zaliczyć firmę Istanbul Mehmet), a także ci, którzy chcą taki status osiągnąć. Nie można również nie wspomnieć o wielkich nazwiskach spośród perkusistów obecnych w tym roku w Anaheim. Wśród tych ostatnich znaleźli się: Steve Gadd, Steve Smith, Marvin “Smitty” Smith, Benny Greb, Vinnie Colaiuta, Mike Johnston, Danny Carey, Nicko McBrain, John JR Robinson, Daru Jones, Gregg Bissonette, Mikkey Dee, a także endorserzy marki Istanbul MehmetRick Latham i Vinny Appice. No i jest to zaledwie początek listy.

Istanbul Mehmet NAMM 2017

Nowości w ofercie Istanbul Mehmet

Podczas naszej wizyty na stoisku Istanbul Mehmet zauważyliśmy kilka nieznanych nam dotychczas modeli blach, więc bez większych ceregieli zapytaliśmy o nie przedstawiciela firmy, który nie dał się długo prosić i w krótkich, żołnierskich słowach przedstawił nam wszystkie nowości tego zasłużonego producenta świetnych blach prosto z Turcji. Zobaczycie zatem wzbogacające serię z sygnaturą Horacio El Negro Hernandeza hi hat 14″ i 18-calową chinkę, specjalny, limitowany ride sygnowany przez Carmine‘a Appice‘a z okazji 50-lecia pracy artystycznej tego perkusisty, talerze z serii Tony’ego Williamsa (dostępne dziś na sztuki, nie wyłącznie w setach), oraz dziurawą linię X-Ray w trzech wersjach: X-Ray 6 (z sześcioma dziurami), X-Ray Multi (z wieloma mniejszymi otworami) oraz X-Ray Random (z nierównomiernie rozmieszczonymi otworami).

Bębniarki i Bębniarze! Specjalnie dla Was przedstawiamy nowości firmy Istanbul Mehmet na rok 2017! Prosto z NAMM 2017!