> > > NAMM 2017: stanowisko firmy Vic Firth

BeatIt na targach NAMM 2017: stoisko firmy Vic Firth

Targi muzyczne NAMM to najpotężniejsza i ciesząca się największą renomą impreza tego typu na świecie. Stwierdzenie to dotyczy wszystkich rodzajów instrumentów (a więc także i perkusji), nagłośnienia, oprogramowania czy usług związanych z branżą muzyczną. Każdego roku w styczniu na kilka dni olbrzymie powierzchnie trzypiętrowego centrum konferencyjnego w kalifornijskim Anaheim stają się domem dla tysięcy wystawców operujących w każdej gałęzi przemysłu muzycznego oraz dziesiątków tysięcy zwiedzających. Tak samo było i w tym roku.To trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy!

Ograniczając nasze relacje do wydarzeń i produktów związanych z perkusją (co jest chyba zrozumiałe) i tak możemy stwierdzić, że w roli wystawców podczas NAMM 2017 pojawili się wszyscy potentaci światowego rynku perkusyjnego (Sabian, Zildjian, Paiste, Meinl, Pearl, Tama, DW, Yamaha, Roland, Sonor, Gretsch, VIC FIRTH), wszystkie firmy, które się dla niego zasłużyły i które się na nim liczą (Istanbul Agop, Istanbul Mehmet, Craviotto, Mapex, Dixon), a także te, które chcą taki status osiągnąć (choćby Headhunters z Kanady). Należy również wspomnieć o wielkich nazwiskach spośród perkusistów obecnych w tym roku w Anaheim. Wśród tych ostatnich znaleźli się: Vinnie Colaiuta, Steve Gadd, Steve Smith, Marvin “Smitty” Smith, Benny Greb, Mike Johnston, Danny Carey, Nicko McBrain, John JR Robinson, Daru Jones, Gregg Bissonette, Mikkey Dee, Rick Latham i Vinny Appice czy Gergo Borlai. Możecie nam wierzyć, że to zaledwie czubek góry lodowej.

Stoisko Vic Firth podczas targów muzycznych NAMM 2017

Pałki Vic Firth Modern Jazz Collection

Co nowego oferuje Vic Firth?

VIC FIRTH to również jedna z marek, na której stoisku wypadało się zatrzymać w trakcie zwiedzania Centrum Konferencyjnego w Anaheim, tym bardziej, że ten producent najwyższej jakości pałek perkusyjnych nie spoczywa na laurach i proponuje ciekawe nowości na rok 2017. Rzućcie okiem na nową serię Modern Jazz Collection, która została stworzona we współpracy z czterema mistrzami jazzowej perkusji: Gregiem Hutchinsonem, Joe McCarthym, Lewisem Nashem i Jeffem Ballardem. Noszą one symbole MJC1, MJC2, MJC3, MJC4 oraz… Tak, zgadliście – MJC5. Według producent nie służą one wyłącznie do grania jazzu ponieważ rockowi perkusiści również z nich korzystają.

Przed Wami nowa kolekcja pałek przygotowana przez firmę Vic Firth na bieżący rok! Prosto z NAMM 2017!