> > > Nate Smith w rodzinie Vic Firth!

Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że Nate Smith dołączył do rodziny Vic Firth! Od prawie dwóch dekad Nate jest kluczowym elementem ożywiania międzynarodowej sceny muzycznej dzięki swojemu instynktownemu i głęboko zakorzenionemu stylowi gry na perkusji.” – czytamy na oficjalnym koncie Instagram marki Vic Firth.

Nate ma zróżnicowany i obszerny życiorys obejmujący między innymi współpracę z cenionymi czołowymi sławami jazzu, takimi jak Pat Metheny, Dave Holland, Chris Potter, José James, John Patitucci, Ravi Coltrane i Somi. Jego debiutancki album KINFOLK: Postcards from Everywhere, dwukrotnie nominowany do nagrody GRAMMY, łączy oryginalne kompozycje Smitha z pogranicza nowoczesnego jazzu, R&B, popu i hip-hopu. Nate zagłębił się także w świat muzyki pop/rock dzięki niedawnej współpracy z zespołem The Fearless Flyers (muzycy Vulfpeck), Brittany Howard (z Alabama Shakes) oraz występom z songwriterami Emily King i Van Huntem.

W ostatnich latach, dzięki serii viralowych filmów wideo na social mediach, Nate Smith stał się jednym z najbardziej wpływowych i popularnych perkusistów swojego pokolenia. Jego filmy były oglądane miliony razy i zainspirowały niezliczonych muzyków na cały świecie.

Jestem fanem Vic Firth od czasów gry w licealnej orkiestrze marszowej. Nie mogę się doczekać tworzenia dużej ilości muzyki za pomocą tych niesamowitych narzędzi, które zapewniają. Marka jest znakiem rozpoznawczym konsekwencji i cieszę się, że mogę być częścią ich niesamowitej rodziny artystów.” – komentuje Nate.

Aby dowiedzieć się więcej o Nate polecamy odwiedzić: http://www.natesmithmusic.com/