> > > Neil Peart już więcej nie zagra na bębnach?

Neil Peart to kanadyjski perkusista rockowy, znany głownie ze współpracy z grupą Rush. Jest także autorem większości tekstów do muzyki grupy. Neil jest także autorem książek oraz podręczników gry na perkusji: Drum Techniques of Rush i More Drum Techniques of Rush. W 2007 roku muzyk został sklasyfikowany na 22. miejscu listy 50 najlepszych perkusistów rockowych według “Stylus Magazine”. W 2009 roku w plebiscycie magazynu “DRUM!” po raz trzeci został wyróżniony tytułem najlepszego perkusisty progrockowego.

źrodło: internet

Geddy Lee – basista i wokalista Rush – w wywiadzie dla radia SiriusXM wypowiedział się, że Neil Peart nie tylko rozstał się z Rush, ale również rozstał się z grą na bębnach:

“Neil przeszedł na emeryturę. Skończył nie tylko z Rush, ale także z graniem na perkusji. Żyje swoim życiem. Alex (gitarzysta Alex Lifeson – przyp. BeatIt) i ja nie mamy nic przeciwko. Wciąż jesteśmy kumplami. Jakiś czas temu odwiedziliśmy go, utrzymujemy kontakt. Z Alexem mieszkamy niedaleko siebie, więc często chodzimy razem na kolację. Uwielbia buszować po mojej piwnicy z winem. Wciąż ze sobą gadamy, ale ten etap życia mamy już za sobą.”

Alex Lifeson prawdopodobnie pracuje nad nowym projektem z Marco Minnemannem (perkusista znany z grupy The Aristocrats oraz ze współpracy ze Stevenem Willsonem). Ci panowie współpracowali już przy solowym wydawnictwie Minnemanna zatytułowanym „Borrego”, które ukazało się w 2017 roku.