> > > Nick Mason (Pink Floyd) zakłada nową supergrupę

Nick Mason perkusista zespołu Pink Floyd – postanowił tchnąć nowe życie we wczesną twórczość swojej formacji. Jego sposobem na przywrócenie do życia najwcześniejszych kompozycji grupy jest założenie nowego projektu, który nazywać się będzie Nick Mason’s Saucerful of Secrets. Nazwa pochodzi od tytułu drugiego albumu Pink Floyd. Na maj zaplanowane są cztery występy w Londynie.

W supergrupie gra także gwiazda Spandau Ballet, Gary Kemp i Guy Pratt, który przejął rolę basisty w Pink Floyd po odejściu Rogera Watersa. “Jest to wyjątkowa okazja, aby doświadczyć słynnych i znaczących utworów Pink Floyd granych na żywo, w tym utworów z albumów “The Piper w Gates of Dawn” i “A Saucerful of Secrets” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Bardzo niewiele zespołów jest równie ważnych kulturowo jak Pink Floyd. Są jednymi z najlepiej sprzedających się artystów muzycznych wszech czasów, a Nick Mason jest założycielem i jedynym stałym członkiem zespołu występującym na wszystkich jego albumach, a także wszystkich koncertach. Będzie to pierwszy muzyczny koncert Nick’a od kiedy Pink Floyd zagrało na koncercie Live8 w Londynie w 2005 roku.

Saucerful of Secrets Nicka Masona zadebiutuje w Dingwall w Londynie 20 maja, po czym zagra trzy koncerty w Half Moon w Putney.

Źródło

Share