> > > Nicko McBrain prezentuje talerze Paiste z serii Nicko’s Treasures

Nicko McBrain podczas konferencji prasowej Paiste w ramach targów NAMM 2017

Targi muzyczne NAMM to najpoważniejsza i największa impreza tego typu na świecie. Krótko i między oczy, jak serią z Kałacha. Tysiące wytwórców wszystkich możliwych rodzajów instrumentów (a więc także i perkusji, perkusjonaliów i akcesoriów), nagłośnienia, oprogramowania czy dostawców usług związanych z branżą muzyczną, do tego dziesiątki tysięcy zwiedzających trzypiętrowe centrum konferencyjne w kalifornijskim Anaheim, przy czym wszyscy również są zatrudnieni praktycznie w każdej gałęzi przemysłu muzycznego. I tak co roku. To trzeba po prostu zobaczyć i doświadczyć wszystkiego na własnej skórze!

Ograniczając nasze relacje do wydarzeń i produktów związanych z perkusją (co jest raczej zrozumiałe) i tak możemy stwierdzić, że w roli wystawców podczas NAMM 2017 pojawili się wszyscy najwięksi światowego rynku perkusyjnego (PAISTE, Zildjian, Sabian, Meinl, DW, Gretsch, Tama, Yamaha, Pearl itd.), wszyscy, którzy się dla niego zasłużyli i którzy się na nim liczą (Istanbul Agop, Istanbul Mehmet, Mapex, Dixon), a także ci, którzy chcą taki status osiągnąć (np. kanadyjski producent pałek i akcesoriów Headhunters, nasi rodacy z firmy Polyend czy zajmujący się głównie akcesoriami perkusyjnymi Big Bang Distribution). Nie można również nie wspomnieć o wielkich nazwiskach spośród perkusistów obecnych w tym roku w Anaheim. Wśród tych ostatnich znaleźli się: Steve Gadd, Steve Smith, Marvin “Smitty” Smith, Benny Greb, Mike Johnston, Russ Miller, Gregg Bissonette, Rick Latham czy Vinny Appice. Do tego imponująca lista endorserów Paiste, a więc: Vinnie Colaiuta, Danny Carey, Nicko McBrain, Daru Jones, John JR Robinson, Mikkey Dee, Gergo Borlai. A to zaledwie czubek góry lodowej…

Konferencja Prasowa Paiste, NAMM 2017

Nicko Mc Brain opowiada o talerzach Paiste Nicko McBrain’s Treasures

Talerze Paiste z serii Nicko McBrain’s Treasures

Jeszcze przed targami NAMM zostaliśmy zaproszeni na zamkniętą konferencję prasową firmy PAISTE. Widzieliście już prezentacje blach w wykonaniu Daru Jonesa i Johna JR Robinsona, teraz pora na perkusistę Iron Maiden i blachy z jego sygnaturą – tzw. “Skarby Nicko”. W klipie, który za chwilę obejrzycie, sam zainteresowany przedstawia wszystkie talerze, które składają się na zestaw Nicko McBrain’s Treasures. Są to: crashe Paiste Signature Reflector Heavy Full Crash (15″, 16″, 18″, 19″, 20″, 22″), Signature Reflector Heavy Hi-Hat 14″, Formula 602 Heavy Bell 13″, Signature Reflector Bell Ride 22″, RUDE Crash/Ride 17″, Signature Fast Medium 20″ oraz Signature Reflector Heavy China 22″. Dodajmy do tego grafikę inspirowaną kulturą i wierzeniami Majów oraz drewnianą skrzynię, w którą całość się pakuje i mamy limitowany (83 sztuki na cały świat) set blach sygnowanych przez Nicko.

Przed Wami Nicko McBrain i zestaw talerzy PAISTE Nicko McBrain’s Treasures! Prosto z targów muzycznych NAMM 2017!