> > > Nie żyje D. H. Peligro – perkusista Dead Kennedys

Świat bębnów stracił kolejną ważną postać. D. H. Peligro – perkusista Dead Kennedys – zmarł w wieku 63 lat. W zamieszczonym wczoraj wieczorem oświadczeniu na oficjalnym profilu FB zespołu czytamy:

D.H. Peligro (Darren Henley) – perkusista Dead Kennedys – zmarł w swoim domu w Los Angeles wczoraj, tzn. 28 października. Policjanci obecni na miejscu zdarzenia stwierdzili, że zmarł z powodu urazu głowy wywołanego przypadkowym upadkiem. Ustalenia są w toku i zostaną ogłoszone w najbliższych dniach. Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny w tym trudnym czasie. Dziękujemy za Wasze myśli i słowa otuchy.

D. H. Peligro był perkusistą Dead Kennedys w latach 1981 – 1986, 2001 – 2008, a także od 2009 r. do chwili śmierci. Muzyk prowadził również własny zespół o nazwie Peligro, przez krótki okres był członkiem Red Hot Chili Peppers i współpracował z grupą Nailbomb.

Dead Kennedys z D. H. Peligro w składzie zagrali w naszym kraju zaledwie cztery dni przed tym tragicznym zdarzeniem. Ich koncert odbył się 24 października we wrocławskim klubie A2. Zapis tego występu można obejrzeć TUTAJ.