> > > Nie żyje Teresa Taylor (Butthole Surfers)

Teresa Taylor (znana także jako “Teresa Nervosa“) – perkusistka zespołu Butthole Surfers – zmarła w wyniku choroby płuc.

Wiadomość o śmierci artystki została podana za pośrednictwem mediów społecznościowych grupy:

Zdjęcie: Pat Blashill

Teresa Taylor zmarła w spokoju w ostatni weekend po długiej walce z chorobą płuc. Pozostanie w naszych sercach na zawsze. RIP, droga przyjaciółko.”

W listopadzie 2021 r. Taylor napisała na swoim koncie FB: “(…] Nowa lekarka (…) mówi, że pożyję od roku do pięciu lat. Końcowe stadium choroby płuc. To nie rak, nie przechodzę żadnych ciężkich kuracji. Wiem, że jarałam jak komin i można się było tego spodziewać.

Teresa Taylor dorastała w Arlington w stanie Texas. Była członkinią marszowych zespołów szkolnych wraz z Kingiem Coffey’em, z którym później stanowiła perkusyjny duet w Butthole Surfers. Stanowili oni nieodłączny element brzmienia kapeli jako dwoje perkusistów, grających unisono na dwóch osobnych zestawach perkusyjnych. Grę Taylor można usłyszeć na następujących płytach zespołu: “Psychic… Powerless… Another Man’s Sac“, “Cream Corn from the Socket of Davis“, “Rembrandt Pussyhorse“, “Locust Abortion Technician“, “Hairway to Steven” oraz “Double Live (Butthole Surfers Album)“.

Taylor zmarła 18 czerwca 2023 r.