> > > Nocny Kochanek startuje z serią koncertów w Wielkiej Brytanii

Zespół Nocny Kochanek po premierze albumu „O Jeden Most Za Daleko”, we wrześniu 2022 roku ruszył w trasę koncertową i zagrał w ciągu półtora roku ponad 120 koncertów!

Warto wspomnieć, że album – „O Jeden Most Za Daleko” otrzymał nominacje do najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce – Fryderyków i uzyskał status ZŁOTEJ PŁYTY.

Po zaprezentowaniu najnowszego albumu publiczności w kraju, grupa nie zwalnia tempa i ponownie wyrusza na występy, tym razem do Wielkiej Brytanii! Koncerty rozpoczynają się 10 kwietnia w walijskim Swansea, a w sumie zespół odwiedzi 9 miast w Anglii i będą to jedyne koncerty klubowe Nocnego Kochanka w 2024 roku. Ciekawostką jest fakt, że będzie to druga najdłuższa do tej pory zagraniczna trasa koncertowa grupy od czasu jej powstania.

Zespół następnie planuje wyhamowanie działalności koncertowej w bieżącym roku i zapowiada pracę nad nowym albumem, który ma ukazać się w 2025 roku, a będzie to dziesiąty, jubileuszowy rok istnienia zespołu.

Tymczasem przed nami uczta muzyczna w następujących miastach:

10.04 – SWANSEA – THE PATTI PAVILLON
11.04 – LIVERPOOL – HANGAR34
13.04 – EDYNBURG – THE LIQUIDROOM
14.04 – MANCHESTER – ACADEMY
16.04 – PETERBOROUGH – MET LOUNGE
17.04 – OXFORD – THE BULLINGDON
19.04 – LONDYN – 229 KLUB
20.04 – BIRMINGHAM – ASYLUM
21.04 – BRISTOL – THE FLEECE

Za bębnami w Nocnym Kochanku możemy podziwiać Artura Żurka – muzyka, perkusistę oraz członka Akademii Fonograficznej ZPAV, urodzonego w Łodzi w 1992 roku. Artur ma na swoim koncie również współpracę z zespołem Czerwone Gitary, w którym grał na perkusji w latach 2016 – 2017. Do Nocnego Kochanka dołączył we wrześniu 2017 roku. Warto zaznaczyć, że Artur Żurek to uczeń mistrza Adama Marszałkowskiego, o którym już wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu. Artur jest też endorserem firmy Meinl.

Dla zainteresowanych podajemy link do zakupu biletów, które są już w sprzedaży: https://goingapp.pl/polecamy/nocny-kochanek

Oficjalna strona Meinl: https://meinlcymbals.com/en/home
FB: https://www.facebook.com/MeinlPL / https://www.facebook.com/meinlcymbalsfanpage
Instagram: https://www.instagram.com/meinlcymbals/
YT: https://www.youtube.com/@meinlcymbals

Oficjalna strona Meinl Stick & Brush: https://meinlstickandbrush.com/en
FB: https://www.facebook.com/meinlstickandbrush
YT: https://www.youtube.com/@meinlstickbrush4952
Instagram: https://www.instagram.com/meinlstickandbrush/