> > > Nowa piosenka z partią bębnów „Stopy”

Nowy utwór z partią bębnów Piotra „Stopy” Żyżelewicza

Adam Nowak – lider zespołu Raz, Dwa, Trzy – w wywiadzie udzielonym portalowi Interia, opowiada o procesie powstawania płyty projektu Akustyk Amigos. W piosence „Stopa R.I.P” użyte zostały partie bębnów zarejestrowane przez zmarłego perkusistę zespołu Voo Voo – Piotra „Stopy” Żyżelewicza.

Na prośbę Karima (Karim Martusewicz, basista Voo Voo – przyp. BeatIt) napisałem słowa do piosenki „Stopa R.I.P”. Zrobiłem to z serca, bo informacja o jego nieoczekiwanej śmierci dotknęła mnie. (…) Chciałem, żeby pozostał po nim ślad – nie tylko jako perkusiście, ale również osobie, która prowadziła bardzo bogate życie duchowe” – wspominał Nowak.

Partie perkusji „Stopy” zostały nagrane w studio przez Karima w trakcie prób Voo Voo. „Zupełnie niezwykłe jest to, że Karim przypadkiem zapisał w studio ślady, kiedy Piotrek Żyżelewicz próbował na perkusji, a potem udało mu się do tych śladów skomponować muzykę” – mówi muzyk.

Piosenkę „Stopa R.I.P” można znaleźć na najnowszym wydawnictwie grupy Adam Nowak i Akustyk Amigos, zatytułowanym „Pół płyty”. W skład zespołu, oprócz lidera, wchodza także Karim Martusewicz (Voo Voo) i Jarek Treliński (Raz Dwa Trzy). Płyta ukazała się staraniem Wydawnictwa Agora.

Piotr „Stopa” Żyżelewicz (ur. 31 marca 1965) był perkusistą m.in. takich zespołów jak Voo Voo, Kultura, Izrael, Armia, Brygada Kryzys, 2Tm2,3. Zmarł przedwcześnie 12 maja 2011r. w wyniku przebytego kilkanaście dni wcześniej udaru mózgu.

Poniżej zrealizowany przez nas film dokumentalny o “Stopie”: