> > > Nowa seria hardware: Gibraltar Pro Lite

Znana z wytwarzania dobrej jakości perkusyjnego hardware firma Gibraltar wprowadziła na rynek nową linię “żelastwa” pod nazwą Pro Lite.

Jest to seria statywów o pojedynczych nogach, za pomocą których producent oferuje perkusistom sprzęt przyjazny dla użytkownika i łatwy w transporcie, który ma stanowić alternatywę dla ciężkich statywów z podwójnie wzmacnianymi nogami. Podstawę w formie trójnogu o pojedynczych nogach zaprojektowano tak, aby posiadała obniżony środek ciężkości, co ma utrzymywać statyw w solidnej równowadze. Ta lżejsza seria “sztang” posiada opcje wyposażenia dotychczas dostępne w hardware firmy Gibraltar z półki profesjonalnej, np. blokada do montażu talerza lub maszynka do hi hatu, obie typu quick release.

Oto wszystkie statywy z serii Pro Lite w krótkich filmikach promocyjnych przygotowanych przez producenta:

Statyw werblowy GSB-506

Statyw do hi hatu GSB-507

Statyw łamany GSB-509

Statyw prosty GSB-510

Klips do montażu talerza o nazwie Gibraltar Quick Release Cymbal Lock jest na wyposażeniu każdego z omawianych statywów. Zastępuje on każdy służący do tego motylek i ma za zadanie zagwarantować szybką i łatwą zmianę blachy za pomocą jednego naciśnięcia przycisku. Jest on reklamowany przez producenta jako “ultra bezpieczny”, a do tego regulacja docisku odbywa się po prostu przez dokręcenie klipsa.

SC-GQRCM QR cymbal lock