> > > Nowa Tama Starclassic Performer Maple/Birch

Firma Tama zaprezentowała nowości na rok 2021, w tym nową wersję popularnej serii Starclassic Performer.

Tama Starclassic Performer to bębny produkowane od 1994 r. Producent miał już w ofercie ich korpusy wykonane wyłącznie z klonu lub brzozy, a także ze sklejek łączonych, np. brzoza/bubinga oraz brzoza/orzech. Tym razem proponuje nam zestaw zbudowany w oparciu o hybrydowe korpusy klonowo-brzozowe.

Jak pisze producent na swojej oficjalnej stronie, nowy model ma “rozwijać i zredefiniować serię Starclassic, by zapewnić bogate i potężne brzmienie ze wszystkimi profesjonalnymi atrybutami zestawów z wysokiej półki za wyjątkowo atrakcyjną cenę“.

Nowe modele zestawu Tama Starclassic Performer Maple/Birch zaopatrzone są w naciągi Evans G1 w wersji powlekanej na tomach i werblu oraz membranę Evans EQ4 na stopie. Tomy wieszane są przy pomocy znanego już systemu mocowania Star-Cast i wyposażone są w obręcze Die-Cast.

Korpusy to wspomniana już konstrukcja hybrydowa. Sklejka składa się z czterech warstw brzozy i dwóch warstw klonu (6mm grubości) na tomach i werblu, oraz z pięciu warstw brzozy i dwóch warstw klonu na stopie (7mm).

Zestawy dostępne są w dwóch konfiguracjach: 10″, 12″, 16″, 22″ oraz 10″, 12″, 14″, 16″, 22″. Przewidziano cztery wykończenia lakierowane: Molten Steel Blue Burst, Caramel Aurora, Dark Cherry Fade oraz klasyczny Piano Black.

Więcej informacji na stronie producenta: https://www.tama.com

Oto oficjalna prezentacja zestawu: