> > > Nowe elektroniczne zestawy perkusyjne Alesis

Alesis wprowadza na rynek dwa nowe elektroniczne zestawy perkusyjne z serii Special Edition!

Surge Mesh Special Edition

Dostępny jest 10-calowy pad werbla, trzy 8-calowe pady do tomów i 8-calowy siateczkowy pad bębna basowego. Pad bębna basowego ma dużą powierzchnię, która świetnie współpracuje z dołączonym pedałem basowym. Ze względu na dużą powierzchnię pada można również grać z uzyciem podwójnego mechanizmu stopy.

W przypadku talerzy dostępne są 10-calowy crash i 10-calowy ride, które mają opcję tłumienia podczas grania, oraz 10-calowy hi-hat z ekspresyjnym pedałem nożnym.

Moduł Surge Drum jest dostarczany w komplecie z 40 klasycznymi i nowoczesnymi zestawami gotowymi do gry. Można dostosować dowolny istniejący zestaw lub stworzyć własny, korzystając z 385 brzmień bębnów, talerzy i instrumentów perkusyjnych wbudowanych w moduł.

Przyciski bębnów i talerzy są rozmieszczone tak, aby przypominały układ tradycyjnego zestawu, więc przypisywanie brzmień i szybkie tworzenie zestawów jest według producenta bardzo proste.

Istnieją również funkcje edukacyjne, takie jak 60 utworów muzycznych do odtwarzania i metronom, które pomagają budować wyczucie czasu i dokładność. Jest też wbudowane wejście AUX, dzięki czemu można podłączyć telefon lub tablet i grać razem z ulubionymi utworami.

Command Mesh Special Edition

Jest to bardziej okazała edycja, która oferuje również duże pady z gęsto tkanymi naciągami siateczkowymi, co zapewnia maksymalną grywalność. 10-calowy werbel i 8-calowe pady tomów są dwustrefowe, co oznacza, że ​​otrzymujemy dwa różne brzmienia na pad – jeden dźwięk na naciągu siateczkowym, a drugi na obręczy. Można go użyć do wykonania rimshotów lub zaprogramowania dodatkowych brzmień perkusyjnych na zestawie.

8-calowy pad bębna basowego z siatką jest taki sam, jak w przypadku poprzedniego modelu, a jeśli chodzi o talerze, to otrzymujemy 10-calowy, 10-calowy ride (oba crash z funkcją tłumienia), 10-calowy hi-hat z ekspresyjnym pedałem nożnym.

Moduł Command Advanced Drum posiada wszystkie funkcje 74 zestawów (54 fabryczne + 20 użytkowników) i 671 brzmień, które obejmują różnorodne gatunki i style. Wiele dźwięków jest również wielopróbkowanych, aby zapewnić bardziej naturalną grywalność. Zamiast jednego brzmienia, które staje się głośniejsze lub cichsze w zależności od tego, jak mocno uderzamy w pad perkusyjny, usłyszymy niewielkie różnice w każdym uderzeniu, tak jak w przypadku gry na zestawie akustycznym.

Command Advanced Drum Module umożliwia dodawanie własnych próbek perkusyjnych przez USB, dzięki czemu można tworzyć własne, unikalne zestawy. Istnieje także możliwość nagrywania własnych występy bezpośrednio na module, z maksymalnie 5 wewnętrznymi ścieżkami lub 99 z pamięcią USB.

Wkrótce postaramy się dla Was przetestować dogłębnie te dwa zestawy!