> > > Nowe pałki Vic Firth z sygnaturą Mike’a Johnstona!

Avedis Zildjian Company, firma macierzysta marki Vic Firth, ogłasza wprowadzenie na rynek pałeczek Mike Johnston Custom Collaboration American Classic NE-1.

Mike Johnston dzieli się z perkusistami swoją muzyczną wiedzą jako światowej sławy edukator od blisko dekady. Idąc szlakiem nieustannie uczącego się perkusisty, Mike zdawał sobie sprawę z faktu, iż musi stworzyć pałkę, która nie będzie przeszkadzać w grze i nie da pretekstu do usprawiedliwiania braku ćwiczeń i postępów w grze. Właśnie dlatego podjął współpracę z Vic Firth, aby zaprojektować parę zoptymalizowanych pałeczek z dłuższą szyjką dla lepszego wyważenia, zmodyfikowaną główką typu barrel dla lepszego odbicia oraz o rozmiarze od 5A do 5B dla wygodnej gry. Pałki American classic NE-1 mają za zadanie wszystko to ułatwić. Mike głowił się nad projektem, aby znaleźć taki kształt główki i szyjki, długość, średnicę oraz materiał, które pozwolą uzyskać jak najlepszą pałkę umożliwiającą perkusistom rozwój. Wykonana z drewna hikorowego, wyprodukowana w USA, pałka Vic Firth American Classic NE-1 ma oferować połączenie mocy i niezawodności.

Jeśli znacie Mike’a Johnstona, to wiecie, że zwraca uwagę na najdrobniejsze szczegóły” – mówi Global Brand Manager Vic Firth – Mike Weber. „Oczywiście w Vic Firth podzielamy to zrozumienie dla wagi szczegółów, więc kiedy zebraliśmy się razem z Mike Johnstonem, aby zaprojektować nową pałkę, wszystko wzniosło się na zupełnie nowy poziom. Jako edukator Mike chciał stworzyć pałkę, która pozwoli skupić się na rozwijaniu umiejętności gry na zestawie i nie będzie powstrzymywać perkusistów w robieniu postępów. Jak tylko dostaniecie w wasze ręce parę NE-1, natychmiast poczujecie różnicę. Mike dobrał wszystkie specyfikacje tak, aby stworzyć coś, co będzie charakterystyczne dla niego, ale jednocześnie zaprojektowane z myślą o bębniarzach na całym świecie. To naprawdę coś wyjątkowego”.

Pałki Mike Johnston American Classic NE-1 są dostępne na vicfirth.com, a także u autoryzowanych dealerów i dystrybutorów.