> > > Nowe ride’y Meinl Byzance Big Apple Dark

W związku z niezwykle ciepłym przyjęciem przez perkusistów 22-calowej blachy Big Apple Dark Ride i podobnych talerzy z serii Byzance Jazz, firma MEINL prezentuje dwa nowe modele „dużych jabłek“ w rozmiarach 20 i 24 cale.

Mimo iż nazwa serii sugeruje raczej jazzowe zastosowania talerzy Big Apple, to producent określa je jako wyjątkowo uniwersalne instrumenty o szerokich właściwościach brzmieniowych. Jak większość blach od Meinla i te mają swój unikalny charakter, który wynika m.in. ze specjalnie zaprojektowanego niewielkiego bella, umiarkowanej głośności i niedługiego wybrzmienia.

B20BADARNa ostatnim etapie długiego procesu produkcji blachy te nie są dokładnie czyszczone, co zapewnia im niepowtarzalny wygląd i wpływa na ostateczną charakterystykę talerza. Jak pisze sam producent: “Efekt finalny to naprawdę ciepłe i stonowane brzmienie uzyskane również dzięki ręcznemu młotkowaniu talerzy.”

Dodatkowo producent określa blachy Meinl Big Apple Dark Ride 20″ i 24″ jako idealnie sprawdzające się w małych klubach, gdzie niewielka przestrzeń wymaga niedużej głośności przy jednocześnie ciepłym i spójnym brzmieniu.

B20BADAR_detail1

Wprawdzie nie mieliśmy jeszcze możliwości ostukania tych blach, ale znając ich 22-calowego brata, a także producenta, nie mamy żadnych powodów wątpić w taki ich opis. Bębniarki i Bębniarze! Oto otrzymujecie kolejny przedmiot pożądania w katalogu firmy MEINL…

Nowe talerze w ofercie Meinl Cymbals:
20“ Big Apple Dark Ride (B20BADAR) – 1712,00 zł
24“ Big Apple Dark Ride (B24BADAR) – 2565,00 zł

Więcej informacji:
www.facebook.com/MeinlCymbalsPolska
www.meinlcymbals.pl