> > > Nowe wykończenia zestawów Gretsch Broadkaster i USA Custom

Firma Gretsch Drums wprowadziła trzy nowe wykończenia zestawów USA Custom oraz Broadkaster, które są produkowane w fabryce w Karolinie Południowej. Są to: Rosewood Twilight Gloss LacquerClassic Sunburst, oraz Purple Marine Pearl (ten ostatni powstał na zamówienie Nica Collinsa).

Rosewood Twilight to wykończenie nitrocelulozowym, połyskliwym lakierem z przecierką (żywy karmazyn przechodzi w ciemniejący, czekoladowy burgund), które (jak opisuje to producent) “sprawia, że ten bogaty, głęboki kolor jest ciepły i bogaty“.

Classic Sunburst to wykończenie z ręcznie szorowaną bejcą pokazującą słoje drewna, tworząc wrażenie vintage. W materiałach prasowych producenta czytamy: “Błysk żywego, złotego słońca, które blaknie o zachodzie słońca, przechodząc przez stonowane pomarańcze do ziemistych brązów (…), a wszystko to przyciąga wzrok“.

Purple Marine Pearl to wykończenie stworzone według szczegółowych wytycznych Nica Collinsa. Collins poprosił firmę Gretsch o zbudowanie zestawu na trasę z Mike & The Mechanics, który będzie wyglądał jak Black Marine Pearl, tylko w kolorze fioletowym. Współpracując z fabryką, uzgodnił odcień fioletu i tak narodził się Purple Marine Pearl.

 

Wnętrza wszystkich korpusów posiadających te nowe wykończenia są wykończone klasycznym srebrnym lakiem Gretsch Silver Sealer.

Więcej informacji na temat tych wykończeń oraz innych produktów marki Gretsch na stronie: gretschdrums.com/.

Oficjalna strona Gretsch Drums: https://www.gretschdrums.com/
FB: https://www.facebook.com/GretschDrums
Instagram: https://www.instagram.com/gretschdrums/
YT: https://www.youtube.com/@gretschdrumsusa