> > > Nowe zestawy perkusyjne od Gretscha na rok 2019!

Jakiś czas temu firma Gretsch ogłosiła wydanie zestawu Brooklyn Micro Kit. Ten mały secik ma nie odstępować brzmieniem od innych zawodowych modeli tejże firmy. Mico doskonałe sprawdzi się na małych scenach w studio, na salach prób i innych sytuacjach, w których przestrzeń jest na wagę złota. Bębny są wykonywane ręcznie w Ridgeland w Południowej Karolinie, zestaw zapewnia ciepłą, wyrazistą barwę dzięki 6-warstwowym korpusie wykonanym z  Topoli/Klomu. W tym kompaktowym zestawie dostajemy też tom holder zamontowany bezpośrednio na centralce oraz “podnośnik” do bębna basowego.

Ten kompaktowy zestaw dostępny jest w kolorze Satin Grey z dodatkiem obręczy  bębnów basowych i werbla w kolorze Satin Natural. Bębny dostępne są w konfiguracji 16″x12″, 10″x7″, 13″x12″, 13″4,5.

Od ponad 6 dekad firma Gretsch jest uważana za jedną z wiodących marek w historii muzyki. Wysoko ceniony shell set, która łączy w sobie hybrydową formułę z drewna klonowego i eukaliptusa, zapewnia ciepłe i wyraziste brzmienie. Firma Gretsch niedawno ogłosiła wydanie zestawu perkusyjnego Limited Edition USA Custom Exotic Red Gum. Na całym świecie wyprodukowanych zostanie tylko 50 zestawów, każdy z 6-warstwowym korpusem klon/eukaliptus w wykończeniu Satin Millennium Burst.

Gretsch USA Custom Red Gum Exotic dostępny będzie w konfiguracji:

10″ x7″ Tom Tom
12″x8″ Tom Tom
16″x14″ Floor Tom
22″x18″ Beben basowy
14″x5,5″ Werbel

12″x8″ Tom Tom
14″x14″ Floor Tom
18″x14″ Bęben basowy
14″x5″ Werbel