> > > Nowość: Gretsch Limited Edition Classic Renown 57

W styczniu 2011r. firma Gretsch Drums wykonała ruch idący w poprzek konwencjonalnym trendom dotyczącym wykończeń bębnów i wprowadziła do swojej oferty zestaw Special Edition Renown 57. Bębny te mogły się pochwalić dość oryginalnymi kolorami pochodzącymi od klasycznych amerykańskich samochodów oraz logo chevron (zamknięte w polu trójkąta) i spodobały się na tyle, że podobno do dziś Gretsch otrzymuje zapytania i zamówienia z nimi związane pomimo faktu, iż kilka lat temu zaprzestano ich produkcji.

Limitowany zestaw Classic Renown 57 będzie dostępny tylko w 2021 r. Oferuje on korpusy z 7-warstwowej klonowej sklejki o 30-stopniowych krawędziach, obręcze double flange 302, wnętrza korpusów pokryte srebrną bejcą (silver sealer), a także system zawieszenia tomów  Low Profile GTS. Bęben basowy nie jest dziurawiony. Wyposażono go w obręcze w kolorze korpusów (Silver Oyster), jednak z charakterystycznymi inkrustowanymi paskami, a jego głębokość to tradycyjne 14 cali.

Zestaw Gretsch Renown 57 Silver Oyster Pearl Nitron jest dostępny w dwóch konfiguracjach:

  • RN2-J483V-SOP: bęben basowy 18″ x 14″, tom 12″ x 8″, floor tom 14″ x 14″
  • RN2-E425V-SOP: bęben basowy 22″ x 14″, tomy 10″ x 8″ i 12″ x 8″, floor tom 16″ x 16″, werbel 14″ x 6.5″

W materiałach dl aprasy czytamy: “Kontynuując tradycję wspaniałego brzmienia Gretsch, zestaw Limited Edition Renown 57 odznacza się otwartym, harmonicznym brzmieniem zapewniającym wszechstronność potrzebną do tego, aby zaspokoić potrzeby najciężej pracujących perkusistów.”

Więcej informacji na temat zestawu perkusyjnego Gretsch Classic Renown 57 Limited Edition, innych produktów firmy oraz artystów związanych z marką znajdziecie na stronie: gretschdrums.com